GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-06-2020 09:56   Güncelleme : 29-06-2020 09:56

İYİ PARTİ'DE FATİH BAYINDIR GÜVEN TAZELEDİ

Mesela Ziraat Bankasına diyeceğiz ki, Sen bundan sonra medya patronlarına değil, Türk çiftçisine kredi vereceksin. Halk Bankasına diyeceğiz ki, senin asıl kurulma amacın, bu ülkenin esnafına, kobisine destek olmaktır. 5 tane Müteahhit’e değil buralara destek olacaksınız. Gençlerimize bu ülkede ücretsiz eğitimi sağlayacağız. Gençlerin bu ülkede hak ettiği gibi üniversitede dahil ücretsiz eğitimi sağlayacağız.

İYİ PARTİ'DE FATİH BAYINDIR GÜVEN TAZELEDİ

Hendek İYİ Parti 2. Olağan Kongresinde, Fatih Bayındır'ın karşısına aday çıkmadı. Fatih Bayındır, delegelerin desteğini alarak, tekrar başkan seçildi.
Hendek Belediyesi Nikah ve Konferans salonunda gerçekleşen İYİ Parti Hendek İlçe Kongresine İYİ Parti Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan, İl Yöneticileri, CHP İl Yöneticisi Reyhan Azak, CHP İlçe Başkanı Nihat Bayraktar, Gelecek Partisi İlçe Başkanı Musa Akıcı, Sakarya Dostlar Platformu Üyesi Fatih Sunman ve Partililer katıldı.

Hendek İYİ Parti 2. Olağan Kongresi, divan teşekkülü ile başladı. Divan Başkanlığına, Yüksel Esmeroğlu, Başkan Yardımcılığına Aytekin Karlıdağ, üyeliklere Selahattin Mungan, Okan Çelebi ve Ahmet Üçok'tan seçildi.
Divan teşekkülünün oluşmasının ardından gündem maddelerine geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Faaliyet ve Mali Raporlarının okunmasının ardından ilçe başkanı Fatih Bayındır kısa bir teşekkür konuşması yaparak kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Fatih Bayındır, konuşmasında, pandemi dolayısıyla konuşmamı kısa tutuyorum. Pandemi dolayısıyla kongremiz az sayıda insanla yapmamız tavsiye edildi, fakat bu tavsiyeye rağmen, İYİ Partiye gönül verenler salonu doldurdu. Hoş geldiniz, şeref verdiniz, dedi.

İL BAŞKANI KILIÇASLAN, ANNEMDE AK PARTİ ÜYESİ ÇIKTI, DEDİ.

İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan yaptığı konuşmasında “ İYİ Partinin bir çok alanda, bir çok mecrada ivmelendiğini görüyoruz. Başta Genel Başkan yardımcım olmak üzere bizi çok güzel temsil ediyorlar. Önümüzdeki süreçte İYİ Partiyi çok daha iyi yerlere taşıyacağımıza inanıyorum. 2 Bin üye ile başlayan çalışmalarımız, üç ay gibi bir sürede yaklaşık 6 bin üyeye çıkardık. Bizim yaptığımız üyeler organik üye. Biz AK Parti gibi Nüfus cüzdanını alıp, TC numarasını bulup herkesi üye yapmıyoruz. Bizim yaptığımız üyelik birebir ıslak imza ile yapılıyor. Enteresan birşey söyleyeyim. Mesela benim Annem AK Parti üyesi çıktı. Bunları yaşıyoruz. Eminim diğer partilerinde bu tarz problemleri oluyordur. Bunlar bizi yıldırmayacak. Yıl sonunda 10 bin üye yapmayı hedefliyoruz. Hendek’in de buna çok ciddi destek vereceğini düşünüyoruz. İnşallah önümüzde ki dönemde daha çok oy alarak iktidar olmayı hedefliyoruz” dedi.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÜMİT DİKBAYIR, GENÇLERE ÜCRETSİZ EĞİTİM İMKANI SAĞLAYACAĞIZ, DEDİ.

İYİ Parti Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır “Bundan 4 yıl önce yola çıktık. Sizlerin büyük çabası ve emeğiyle partimizi kurduk. Çalıştınız, üye oldunuz, Adliye kapılarında imza verdiniz. Bizim için çok kıymetlisiniz. Parti kuramazsınız dediler kurduk. Seçimlere giremezsiniz dediler, girdik. Başarılı olamazsınız dediler olduk. Biz size bir söz vermiştik. Bize verdiğiniz oydan utanmayacaksınız. Başınızı öne eğdirmeyeceğiz diye söz vermiştik. Bunun için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Önümüzdeki ilk seçimde hedefimiz iktidar olmak. Allah nasip ederse, yapacağımız şeyler. Mesela Ziraat Bankasına diyeceğiz ki, Sen bundan sonra medya patronlarına değil, Türk çiftçisine kredi vereceksin. Halk Bankasına diyeceğiz ki, senin asıl kurulma amacın, bu ülkenin esnafına, kobisine destek olmaktır. 5 tane Müteahhit’e değil buralara destek olacaksınız. Gençlerimize bu ülkede ücretsiz eğitimi sağlayacağız. Gençlerin bu ülkede hak ettiği gibi üniversitede dahil ücretsiz eğitimi sağlayacağız. Onların hakkını kimseye yedirmeyeceğiz” Deiye konuşarak, Hendek ilçe kongresinin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Üyelerin desteğini alarak, Kongreye tek liste ile giden Fatih Bayındır yeniden İYİ Parti Hendek İlçe Başkanı seçildi.

Yapılan Kongre sonrasında İYİ Parti Hendek İlçe Teşkilatı şu isimlerden oluştu;

İlçe Başkanı: Fatih Bayındır

Yönetimi Kurulu: Reyhan Zencir, Nurten Cerav, Güler Sesli, Özlem Sidal, Sebahat Demirkan, Metin Duman, Cüneyt Altunevlek, Ali Gümrük, Abdullah Erboğa, Murat Arman, Osman Aygın, Hidayet Semiz, Sinan Mete, Bahattin Zor, Cengiz Çolak, Erkan İnat, Bülent Sınmaz, Mete Özgüven, Mustafa İskefiyeli, İsmail Kayıhan, Sinan Kartal, Volkan Kandil, Barbaros Şişman, Oğuzhan Özdoğan, Ayhan Şahin, Müzekkir Yılmaz'dan oluştu.