GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-11-2021 16:15   Güncelleme : 30-11-2021 16:39

Büyükşehir sokaktaki dostların hep yanında

Büyükşehir Belediyesi, eğitime 1 günlük ara verilen okullarda hazırlanan öğle yemeklerini sokaktaki hayvanlara taşıdı. Bugün öğle menüsünde çıkarılan ‘köfte, patates, pilav’ gibi yemekler kış döneminde yemek bulmakta zorlanan sokak canlılarına verildi. Görevli, besleme sırasında sevgi gösterileriyle karşılaştı.

Büyükşehir sokaktaki dostların hep yanında

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanları için gece-gündüz çalışıyor. Şehrin her bölgesinde oluşturulan besleme ve barınma alanlarında sokaktaki canların ihtiyaçları karşılanıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri, son olarak herkesin takdirini toplayacak bir çalışmaya imza attı. Şiddetli fırtına ve lodos sebebiyle eğitime 1 gün ara verilmesinden sonra okullara ulaşan Büyükşehir ekibi, öğle menüsünde yapılan yemekleri topladı.

Öğle menüsü sokak hayvanlarına

Yemekhanelerden alınan köfte, patates, pilav gibi yiyecekler besleme alanlarına götürüldü. Sokak hayvanları bugün, öğrenciler için hazırlanan yemeklerle beslendi. Yenikent bölgesinde bulunan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi yakınlarında, Karaman bölgesinde ve şehrin bazı noktlarında besleme yapan görevliler, hayvanların sevgi gösterileriyle karşılaştı. Oluşturulan ekip beslemeyi gün boyunca sürdürdü, yapılan çalışma herkesin takdirini topladı.

Büyükşehir sokak hayvanları için çalışıyor

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, "Büyükşehir Belediyesi, eğitime 1 günlük ara verilen okullarda hazırlanan öğle yemeklerini sokaktaki hayvanlara taşıdı. Bugün öğle menüsünde çıkarılan ‘köfte, patates, pilav’ gibi yemekler kış döneminde yemek bulmakta zorlanan sokak canlılarına verildi. Görevli, besleme sırasında sevgi gösterileriyle karşılaştı." denildi.