SİYASET
Giriş Tarihi : 08-12-2021 12:37   Güncelleme : 08-12-2021 12:37

Kılıçaslan: ''Sosyal Gelişim Merkezini hemen açın''

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde engelli bireyler ile bir araya gelerek sorunlarını ve sıkıntılarını dinledi.

Kılıçaslan: ''Sosyal Gelişim Merkezini hemen açın''

Kılıçaslan: ''3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle engelli hemşehrilerimizle bir araya geldik ve sorunlarını dinledik. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nin pandemi sebebi ile hala hizmet vermediğini öğrendik. Bu soruna Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Ekrem Yüce’den acil çözüm bekliyoruz'' diye belirtti.

''Görmeyen yöneticiler görme engelli sayılmaz mı''

Kılıçaslan ayrıca yolların, taşıma araçların da engelli bireyler için uygun olmadığını dile getirerek: ''Ayrıca yollarımız, caddelerimiz, toplu taşıma araçlarımız engelli vatandaşlarımıza uygun değil. Onların bakımını üstlenen yakınlarına yeterli destek yok. Görme engelli ve yalnız yaşayan vatandaşlarımızın yemek ve temizlik sorunları var. Şimdi ben size soruyorum? Sayarak bitiremeyeceğimiz bunca sorun kanunlarda, sokaklarda, caddelerde, araçlarda dururken bunları görmeyen yöneticiler bir nevi görme engelli sayılmaz mı? Bu dertleri sıkıntıları feryatları duymayan yöneticilerimiz işitme engelli sayılmaz mı? Kim engelli? Yönetenler mi yönetilenler mi?'' diye ifade etti.

''Toplumun bir ferdi olmak istiyorlar''

Kılıçaslan engelli vatandaşının hayat konforu bir ülkenin medeniyet göstergesi olduğunu belirterek sözlerine devam etti: ''İşte bu yüzden, sosyalleşmek istiyorlar, toplumun bir ferdi olmak istiyorlar, çalışmak istiyorlar, onurlu bir hayat sürmek istiyorlar. Engellilerin gözünde tüm yöneticilerin bastondan daha fazla fayda sağlamak zorunda olduğunu anladığımız gün her şey düzelecektir'' dedi.