GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-12-2021 17:00   Güncelleme : 08-12-2021 17:00

‘’KOMŞUM PROJESİ’’ SAKARYA KYGM YURTLARINDA DEVAM EDİYOR

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan gönüllü gençler, "Komşum Projesi" kapsamında yurtlarda tüketilmeye uygun yemekleri vatandaşlara ulaştırıyor.

‘’KOMŞUM PROJESİ’’ SAKARYA KYGM YURTLARINDA DEVAM EDİYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Gönüllülük Federasyonu ve Uluslararası Damla Gönüllüleri Derneği'nin kamu kurumları başta olmak üzere, çeşitli yerlerde artan ve tüketilmeye uygun yemeklerin israf edilmesinin önüne geçilmesinin amaçlandığı "Komşum Projesi" Sakarya’da da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı; Muhammet Fatih Safitürk ve Sakarya Yurt Müdürlüğü’nde uygulanmaya başladı. Yurtlarda barınan gönüllü öğrenciler, yurtlarda pişen sıcak yemekleri ‘’Komşum Projesi’’ kapsamında paylaşıyor.

Yiyecekler saat: 22.30’dan sonra hijyen şartları ve muhafaza hassasiyeti gözetilerek  paketlenen yiyecekler, istenilen yerlere gönüllü öğrenciler tarafından ulaştırılıyor.

Böyle anlamlı bir projenin içerisinde yer aldıklarından dolayı mutlu olduklarını belirten; Yurt İdare Şube Müdürü Nuri Alkan; "Türkiye Gönüllülük Federasyonu’nun yürütmekte olduğu Komşum projesine tam destek veriyoruz. Öğrencilerimize de bollukda ve darlıkda sahip olduğumuz nimetleri ölçülü kullanmayı öğretiyor ve kalan yemeklerin israf olmaması için mücadele ediyoruz. Gönüllü gençlerimizle her yıl birçok sosyal sorumluluk projesi içerisinde yer alarak yardım etme duygusunun mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu yıl da "Komşum Projesi" içerisinde yer alarak hem yemek israfının önüne geçiyoruz, hem de vatandaşlarımızı mutlu ediyoruz. Proje boyunca ne kadar insanımızın yüzünde tebessüm bırakabilirsek ve gönüllerine dokunabilirsek bizim en büyük kazancımız olacak" şeklinde konuştu.