GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-12-2021 14:30   Güncelleme : 10-12-2021 14:49

BAŞKAN BAYRAKTAR: ŞİMDİ BİRLİK OLMA ZAMANI

CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar, Hendekspor ile alakalı olarak yazılı bir basın açıklamasında bulundu.

BAŞKAN BAYRAKTAR: ŞİMDİ BİRLİK OLMA ZAMANI

İlçemizde taraflı tarafsız herkesin ortak değeri olan HENDEKSPOR, verilen uzun mücadelelerden sonra geçtiğimiz sezon büyük bir başarı göstererek 3. Lig'e çıkmıştır. Bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

Ancak profesyonel lige yükseldikten sonra, yapılan kongrede tüm uyarılarımıza rağmen, profesyonel futbol yöneticiliği tecrübesi yeterli olmayan isimlerden oluşturulan bu yönetim, takımın bugünkü başarısızlığında pay sahibi olmuştur.

Başarı olduğunda Basın ve Televizyon kanallarında boy göstererek başarıyı sahiplenenler, başarısızlıklarda başkalarını suçlayarak kendilerini aklamaya çalışmaktadırlar. Ama şimdi bütün bunları bir kenara bırakıp, HENDEKSPOR için birlik olma zamanı.

Yıllarca ilçemizdeki spor klüplerinde başkanlık yapmış bir arkadaşınız olarak diyorumki; vakit çok geç olmadan, ortak değerimiz olan Hendekspor'umuza sahip çıkalım.

Yönetiminin bir tek siyasi partinin mensuplarından oluşması sebebiyle, halkımızın desteğide azalmıştır. Bunu nereden anlıyoruz, geçmişte BAL Liginde 5000-6000 seyirciyle oynanan karşılaşmalar, bugün 3. Lig'de olmamıza rağmen 1000-1500 taraftarla oynanmaktadır.

HENDEKSPOR hiç bir zaman siyasete alet edilmemeli, ortak değer olmaktan çıkarılmamalıdır. Taraftar desteğinin olmadığı bir takımın başarılı olma şansı yoktur. Bu sebeple Hendekspor'umuz bir an önce taraftarıyla buluşturulmalı, kucaklaşmanın önündeki engel gözüken siyasallaşma imajı ortadan mutlaka kaldırılmalıdır. Çünkü bu takım küme düşerse bir daha 3. Lig'e çıkarmak çok zor olacaktır.

Şimdi buradan şehrin ileri gelenlerine seslenmek istiyorum, Başta Kaymakamız Sayın H. İbrahim ACIR, Belediye Başkanımız Sayın Turgut BABAOĞLU olmak üzere, siyasi patilerimizin ilçe başkanları, Sivil toplum kuruluşlarının başkanları, Sanayiciler, iş insanları ve sporun içinde olan tecrübeli duayenlerimiz ile mutlaka yönetim ve çözüm amaçlı toplantı yapılmalıdır.

HENDEKSPOR’u hakettiği yerlere taşımak için hiçbir siyasi beklenti içinde olmadan, birlik ve beraberlik içinde ortak akılla bu kaostan çıkarmalıyız.

Sporun birleştirici gücüne inanarak diyorum ki; gün Hendekspor'umuza sahip çıkma günüdür, çünkü BAŞKA HENDEKSPOR YOK!

Nihat BAYRAKTAR

CHP Hendek İlçe Başkanı