SPOR
Giriş Tarihi : 12-12-2021 12:16   Güncelleme : 12-12-2021 19:50

Araya girmeden potaya girdik: Hendekspor 0-0 Arnavutköy Belediye

TFF 3. Lig 1. Grup da mücadele eden takımımız Hendekspor, ligin 16. haftasında kendi saha ve az sayıdaki taraftarı ile birlikte çıktığı lig ikincisi Arnavutköy Belediyespor önünde 0-0 ile berabere kalınca 1 puanla yetinmek zorunda kaldı.

Araya girmeden potaya girdik: Hendekspor 0-0 Arnavutköy Belediye

Lig ikincisi, İstanbul temsilcisi Arnavutköy Belediyespor ile karşılaşan Hendekspor, bu hafta ağırlıklı olarak gençlerden kurulu bir takımla sahaya çıktı. Diğer haftalara göre iyi bir performans sergileyen Hendekspor gençlerle maça hızlı başladı. İlk 25 dakika baskılı ve hızlı oyunu ile Hendekspor, rakibine oranla üstün bir oyun sergiledi, fakat gölü bulamadı. İlk yarı da 0-0 beraberlikle sona erdi.

İkinci yarı ilk yarıya göre biraz daha çetin geçti. Her iki takımın futbolcuları zaman zaman birbirine girdi. Kısa süreli gerginlikler yaşandı. Karşılaşmanın ikinci yarısında da bulduğu fırsatları değerlendiremeyen Hendekspor, kendi sahasında bu fırsatı tepti ve sahadan bir puanla ayrılmak zorunda kaldı.

Boş tribünler düşündürüyor

Geçtiğimiz yıllarda, Bölgesel Amatör Lig (BAL)'da 6000-7000 seyirciye oynayan Hendekspor, bu yıl TFF 3. Lig'de oynuyor olmamıza rağmen en fazla maksimum 1000-1500 seyirciye oynuyor. Yönetim ve teknik heyetin bireysel beceriksizlikleri seyirciyi tribünlerden uzaklaştırdı. Haftalardır yazıyoruz, çiziyoruz seyircinin tribünleri doldurması için yapılması gereken tek şey teknik kadronun değişmesiydi ama o da olmadı. Birileri bu durumu görmek istemedi. Yönetim teknik kadroyu değiştirip, taze kanı bulup seyirciyi tribüne çekmek yerine futbolcuları günah keçisi ilan etti ve faturayı 3 futbolcuya keserek takımdan gönderdi.

Özür konusunda geç kalmadın mı? Sayın Başkan

Geçtiğimiz haftalarda son iç saha karşılaşmasında lider Batman Petrolspor mağlubiyeti sonrasında istifa etmeleri konusunda telkinde bulunan seyirci ve bazı haber yapan gazetecilere 'sığır' kelimesini kullanarak paylaşım yapan ve kısa süre sonra yaptığı paylaşımı kaldıran kulüp başkanı Sayın Karabulut, 8 gün sonra açıklama yaparak seyirciden özür diledi.

Özrü kabahatinden büyük

Sayın Karabulut, seyirciden özür diledi fakat özründe 'ben seyirciyi kastetmedim, seyirciye demedim' dedi. Sayın Karabulut o halde kime 'sığır' dedin? Senin hocanı istifaya davet eden 2 grup var. Seyirciler ve gerçekleri görüp, yazan bazı gazeteciler. Bunun var mı ötesi...

Devre arasında takıma en az 4-5 oyuncunun alınacağı konuşuluyor

Yönetimin devre arasında takıma en az 4-5 oyuncu ile takviye yapacağı konuşuluyor. Takımı yapılacak takviyeler ile ligde kalmanın hedeflendiği söyleniyor. Takıma yapılacak takviyelerin bütçesinin en az 2 milyar olacağını herkes tahmin edebilir. Peki bu bütçe takımımız da var mı? Bu para nereden geliyor? Mevcut kadro ile devam edip, giden oyuncuları elimizde tutup iyi bir hoca değişikliği ile ikinci yarıya girsek bu takım ligde kalamaz mı?

Bayraktar: Hendekspor siyaset üzerinden yönetiliyor

Geçtiğimiz günlerde CHP Hendek İlçe Başkanı Sayın Nihat Bayraktar, bir açıklama yaptı. Bayraktar açıklamasında, Hendekspor'sun siyaset üzerinden yönetildiğini ifade etti. Siyaset üzerinden yönetilen Hendekspor'a seyircinin bu yüzden kırgın olduğunu söyleyen Bayraktar, tribünlere seyirciyi çekmek için en ufak bir hamlenin yapılmadığı ifade etti. Bayraktar haksız mı?

Öyle yada böyle ligin ilk yarısı önümüzdeki hafta Bursa'da, Bursa Yıldırımspor ile oynayacak olduğumuz karşılaşma ile sona erecek. Bu zorlu karşılaşmadan en az 1 puanla ayrılmak zorundayız. İkinci devrenin ilk yarıya oranla daha zor geçeceği ligde takımız Hendekspor'a başarılar diliyor, Allah muhafaza olası bir durumda istenmeyen bir sonla ligi bitirirsek bir daha buralara bir 70 sene gelemeyeceğimizin altını kırmızı kalemle çizerek hatırlatmakta fayda görüyoruz.