SİYASET
Giriş Tarihi : 13-12-2021 14:23   Güncelleme : 13-12-2021 15:30

''Haddinizi bilin! Bizim üzerimizden Atatürk’ü yıpratmaya çalışmayın''

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Sakarya Kınalılar Derneği gala yemeğine katıldı. Sakarya Kınalılar Derneği Gala yemeğinde kısa bir konuşma yapan Dikbayır: ''Bize mübadele göçmeni, mülteci diyenlere bir çift lafım var. Haddinizi bilin! Bizim üzerimizden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yıpratmaya çalışmayın'' dedi.

''Haddinizi bilin! Bizim üzerimizden Atatürk’ü yıpratmaya çalışmayın''

''Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yıpratmaya çalışmayın''

Dikbayır, kendisinin de mübadil bir ailenin çocuğu olduğunu belirterek, şunları söyledi: ''Zaman zaman bize mübadele göçmeni dediler. Zaman zaman da bazı edepsizler mülteci dediler. Aslında bunun altındaki amaç, bizim üzerimizden bu ülkenin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü yıpratmak, ona hakaret etmekti. Bize mübadele göçmeni, mülteci diyenlere bir çift lafım var. Haddinizi bilin! Bizim üzerimizden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yıpratmaya çalışmayın" ifadelerini kullandı.

''Anlatabildim mi bilmiyorum…''

Dikbayır: ''Eğer biz mülteciysek Gazi Mustafa Kemal Atatürk nedir? Anlatabildim mi bilmiyorum… Biz devletinin bayrağını çok seven, devletinin bayrağı için canını feda edebilecek insanlarız. Bize mübadele göçmeni, mülteci diyenlere bir çift lafım var. Haddinizi bilin! Bizim üzerimizden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü yıpratmaya çalışmayın. Ana vatanımız için bir mücadele veriyoruz. Ben de dedesinin ağabeyini Balkan harbinde kaybetmiş biriyim. Vatan kaybetmenin ne acı bir şey olduğunu biliriz. Şimdi anavatanımız için elimizden gelen çabayı ve gayreti gösteriyoruz'' diye belirtti.