SİYASET
Giriş Tarihi : 29-12-2021 16:12   Güncelleme : 29-12-2021 16:12

Dokumacı: Dolar düştü, sahada indirim yok

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı saha çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Dokumacı: Dolar düştü, sahada indirim yok

#SözSendeAdapazarı projesi kapsamında şehrin çeşitli noktalarına ziyaretler yapan İYİ Parti İlçe Başkanı Serdip Dokumacı ve Yönetim Kurulu Üyeleri son olarak Sedat Kirtetepe caddesini ziyaret ettiler.

''Ekonomi can çekişmeye devam''

Ziyaret hakkında açıklama yapan İlçe Başkanı Dokumacı: ''Yöneticilerimiz ile birlikte saha çalışmalarımıza son sürat devam ediyoruz. Belli bir plan program çevresinde neredeyse ilçemizin işyeri olan tüm merkezlerine ulaşıp, hemşehrilerimiz ile bir araya gelmiş durumdayız. Kalan yüzde onluk kesimi de çok yakında tamamlayıp, ikinci turumuza başlayacağız. Milletin sesi olmak için çıktığımız bu yolda son olarak Sedat Kirtetepe caddesindeki esnaf ve hemşehrilerimizi ziyaret ettik'' dedi.

''Vatandaş yoğun bakıma geri döndü''

Dokumacı: ''Yaptığımız bu ziyarette gördüğümüz hepimizin bir Türk vatandaşı olarak sevindiğimiz doların düşmesi, daha doğrusu Türk Lirasının kaybettiği değerin bir kısmın geri gelmesinin sahaya yansıması nerede ise sıfır. Hemen hemen hiçbir üründe doğru dürüst indirim yapılmamış durumda. Vatandaşlarımız özellikle yakıt, doğalgaz, gıda vb. temel tüketim maddeleri ile üretim için gerekli gübre, yem vb. zorunlu mallarda acil indirim bekliyor. Hükümetin ekonomik olarak açıkladığı model sonrası dolarda yaşanan düşüş, tabiri caizse ekonomik olarak ölmüş vatandaşlarımızı, bir elektro şokla yoğun bakıma geri döndürmüştür. Yani ekonomide hızlı ölüm durmuş, can çekişmeye devam edilmektedir'' diye belirtti.