SİYASET
Giriş Tarihi : 04-01-2022 11:14   Güncelleme : 04-01-2022 11:14

Dokumacı: ''Sayın Işıksu, Belediye meclisi kimsenin çiftliği değildir''

Adapazarı Belediye meclisinde yılın ilk toplantısında, İYİ Parti’li Meclis üyeleri ile Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu arasında yaşanan gerilime ilişkin İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı yazılı bir açıklama yaptı.

Dokumacı: ''Sayın Işıksu, Belediye meclisi kimsenin çiftliği değildir''

Işıksu'ya seslendi

Dokumacı yaptığı yazılı açıklamada Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’ya seslenerek: ''Sayın Işıksu,

1- İlçemizdeki yaklaşık 40.000 kişiyi temsil eden ve sadece söz hakkı isteyen grubumuzun başkanına salladığınız parmak hepimize ve temsil ettiğimiz tüm hemşehrilerimize sallanmıştır.

2- Adapazarı Belediye meclisi kimsenin çiftliği değildir. “Sen otur, sen şuradan konuş, senin konuşmana bu seferlik izin veriyorum, sesinin desibeli şu olsun” v.b. talimatları kimseye veremezsiniz, hele ki İYİ Partililere hiç veremezsiniz.

3- Milletin emaneti olan koltuklarınızda görev sürenizi nezaket içeresinde tamamlamanızı, milletin haklarını savunmak isteyen meclis üyelerimize sergilediğiniz sindirme politikasından vazgeçmenizi tavsiye ederiz.

4- Şunu biliniz ki yaklaşık 20 senedir süren tek kale maç dönemi İYİ Parti muhalefeti ile birlikte bitmiştir. Artık doğruları, gerçekleri söylemekten korkmayan, milletin hakkını savunan İYİ ve cesur insanlar vardır. Ve bu insanlar ne millete, ne kendilerine sallanan parmakları hiç sevmezler, parmağın sahibinin kimin olduğuna bakmaksızın'' diye ifade etti.