SİYASET
Giriş Tarihi : 07-01-2022 14:43   Güncelleme : 07-01-2022 14:43

Dokumacı: ''Maltepe’nin ciğerlerini ranta teslim etmeyeceğiz''

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis üyeleri geçtiğimiz günlerde Adapazarı Belediye Meclisinde imara açılan Maltepe mahallesinde bulunan yaklaşık 42.000m2'lik bölgede incelemelerde bulundu. Maltepe mahalle muhtarı Süleyman Çetin’inde eşlik ettiği ziyarette imara açılan bölgenin büyük bir bölümünün çamlık koru olduğu görüldü.

Dokumacı: ''Maltepe’nin ciğerlerini ranta teslim etmeyeceğiz''

''Sayın Işıksu, ağaçlar kesilecek mi''

Gerçekleşen ziyaret hakkında açıklama yapan İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı: ''Adapazarı Belediye Meclisinin son toplantısında Meclis üyelerimizin ret oyuna rağmen Maltepe mahallesinde imara açılan bölgede yöneticilerimiz ile birlikte incelemelerde bulunduk. Yapıcı muhalefetimiz gereği Adapazarı Belediye Meclisinde, hemşehrilerimizin faydasına olan her konuda destek verdiğimiz kayıtlarda vardır. Ancak hemşehrilerimizin ve şehrimizin aleyhine olan hiçbir şeye de evet demedik, demeyeceğiz. Son Meclis toplantısında imara açılan bu bölgeye gittiğimizde gördüğümüz manzara karşısında büyük şaşkınlık yaşadık. Maltepe mahallesindeki bu bölgenin büyük çoğunluğu çam ağaçları ile kaplı ufak bir ormanlık alan. Kısaca beton yığınları arasında adeta Maltepe’nin ciğerleri'' dedi.

''Cevap bekliyoruz''

Dokumacı: ''Şimdi Sayın Işıksu’ya sorumuz açık ve net. Bu imara açtığınız bölgedeki planınız nedir? İmara açılan bölgenin çamlık kısmındaki ağaçlar kesilecek mi? Acilen bu konuda cevaplarınızı bekliyoruz. Şayet ağaçların kesilmesi gibi bir planınız varsa Maltepeli hemşehrilerimiz ile beraber bu işin karşında olduğumuzu ve Maltepe’nin ciğerlerini ranta teslim etmeyeceğimizi, bu işin sonuna kadar takipçisi olacağımızı bilmenizi isteriz'' diye belirtti.