GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-01-2022 13:57   Güncelleme : 10-01-2022 13:57

FOLKART Erol Duman’la devam kararı aldı

Sakarya Folklor Araştırma ve Tanıtma Derneği 11. Olağan Genel Kurulu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Alicanlar Konağında gerçekleşti. Tek liste halinde gidilen kongrede FOLKART’ın Sinan Çileli’den sonra yeni başkanı Erol Duman oldu.

FOLKART Erol Duman’la devam kararı aldı

24 yıldır Türk Kültürüne hizmet eden ve Halk Oyunlarının sevdirilmesinde, yayılıp yaşatılmasında sonraki uşaklara aktarılmasında büyük görev üstlenen Sakarya Folklor Araştırma ve Tanıtma Derneği (FOLKART), Yerel ulusal ve Uluslararası alanlarda folklor kültürümüzün tanıtılmasında da öncü oluyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Alicanlar Konağı’nda yapılan kongrede Sakarya Folklor Araştırma ve Tanıtma Derneği’nin yönetim kurulu belli oldu.

FOLKART bir aile ortamıdır

Yapılan Açıklamada, ‘’Derneğimizin mevcut ve bizden önceki tüm yönetici arkadaşlar olarak 24 yıldır Türk Halk Kültürüne hizmet eden ve Halk Oyunlarımızın sevdirilmesinde, yayılıp yaşatılmasında. Bizden sonraki kuşaklara aktarılmasında. Yerel ulusal ve uluslararası alanda tanıtımlarda derneğimizin katkıları oldukça fazladır. Özellikle Sakarya yöresi halk oyunlarının araştırılması ve derlenmesinde. İlimizde yaygınlaştırılmasında ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılmasında çok önemli katkılar sağlamış bulunmaktadır. Derneğimizde yetişen ve usta öğretici konuma gelen çok değerli üyelerimizin bu meyanda önemli katkıları bulunmaktadır. Derneğimiz adeta bir aile ortamındaki çalışma ve üyeler arasındaki sosyal iletişiminin esaslarını çok iyi bir şekilde üyelerine benimsetmiş olması, bizleri onurlandıran bir başka yönümüz olmuştur. Çalışmalarımız zaman zaman ilimizde ve ülkemizde kuruluşundan bugüne kadar kısmen destek görmüş olması bizleri ayrıca memnun etmektedir. Bu desteklerden en önemlileri başta. Başbakanlık tanıtma fonu. Kültür ve turizm bakanlığı. Sakarya Valiliği il özel idaresi ve Belediyeler ilimizdeki bazı kurum ve kuruluşların adlarını zikretmek isterim. Yönetim kurulu olarak önceki yıllarda olduğu gibi bu çalışma dönemimizde de gençlerimize ve yetişkinlere yönelik olmak üzere.’’ ifadelerine yer verildi.

Erol Duman Başkan oldu.

Yönetim Kurulu Listesi şu şekilde;

Yönetim Kurulu (Asil)

Başkan: Erol Duman

Başkan Yardımcısı: İsmail Yaman

Teşkilatlandırma Sekreteri: Aydoğan Enginler

Genel Sekreter: Sunay Oğuzhan

Genel Sekreter Yardımcısı: Osman Kabataş

Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri: Didem Çankaya Kalkan

Mali Sekreter: Barış Şahin

Yönetim Kurulu (Yedek)

Derya Açıkgöz Karakavuz

Güney Çatalbaş

Cemalettin Saydam

Ayhan Kartal

Ömer Önder Sümen

Vahit Kurtuluş

Levent Candan

Denetleme Kurulu (Asil)

Ali Akdeniz

Cemil Sancaklı

Nurdan Kuvan

Denetleme Kurulu (Yedek)

Salim Tokalak

Suna Duman

Ayşe Kabataş