GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-01-2022 13:25   Güncelleme : 12-01-2022 13:25

Mahalle Hırsızları Kontrol Noktasında Yakalandı

Hendek Kalayık ve Yeniköy Mahallelerinde hırsızlık olayları meydana geldi.

Mahalle Hırsızları Kontrol Noktasında Yakalandı

Edinilen bilgilere göre, Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı sivil ekip ve asayiş ekiplerince yapılan araştırmalar sonucunda; 10.01.2022 tarihinde Kalayık Mahallesinde meydana gelen hırsızlık olayında bölgede yapılan kamera incelemesinde şüpheli şahsın 05.01.2022 tarihinde 3 tekerli elektrikli bisiklet ile sepeti boş bir şekilde yoldan geçip kısa bir süre sonra sepetinde çalınan malzemelerin olduğu degerlendirilen yüklü bir şekilde geri döndüğü, şahsın bölgedeki diğer kameralar üzerinden görüntüleri takip edilerek ilçe merkezine kadar izi sürüldüğü ve Turanlar Mahallesine girdiği bilgisine ulaşıldı. Şahsın yapılan araştırmalar sonucunda E.T. isimli şahıs olduğu tespit edildiği ifade edildi.

Yine, 11.01.2022 tarihinde Yeniköy Mahallesinde evden hırsızlık olayı meydana geldiği tespit edildi. Bunun üzerine güvenlik güçleri tarafından Turanlar Mahallesinin iki girişi tutularak mahalleye girip çıkan şüpheli herkesin kimlik sorgulaması yapıldı. Faaliyet esnasında 3 tekerli elektrikli bisiklet ile 2 şahsın kontrol noktasına girmeden uzaklaştığı görülünce şahıslar hemen kolluk kuvvetlerince yakalanmış ve şahısların bindiği araçta çalınan rulo halindeki tellerin olduğu görülmüştür.

Şüpheli şahısların kimlik sorgulaması sonucunda bir önceki gün yapılan hırsızlık olayının faili olan E.T. ve arkadaşı S.B. olduğu, tellerin nerden alındığı sorulduğunda Yeniköy Mahallesinden çaldıklarını itiraf etmişlerdir.

Çalınan 400 metre çit teli ve 1 adet odun sobasının müştekiye teslim edildiği ifade edildi. Olay ile ilgili Hendek Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilmiş olup, alınan ek talimat doğrultusunda şahsın ikametinde gecikmesinde sakınca bulunan hal kapsamında adli arama icra edilmiştir. Şüpheli şahısların gözaltına alındığı ve 12.01.2022 tarihinde mevcutlu bir şekilde Hendek Adliyesine sevk edildiği bilgisine ulaşıldı.