GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-01-2022 16:45   Güncelleme : 15-01-2022 16:45

İSMAİL UYSAL YAZDI: TUTKULU BİR HAYAT ÜZERİNE

Yağlı Güreş basınının tanınan isimlerinden Mali Müşavir İsmail Uysal'ın iki yıl önce kaleme aldığı Hendek Güncel Haber Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Cemil Tekin'in hayat hikayesini anlatan makalesidir.

İSMAİL UYSAL YAZDI: TUTKULU BİR HAYAT ÜZERİNE

Hendek ve Sakarya üzerine adanmış bir gönül hikayesidir. Hüseyin oğlu Cemil Tekin’in hikayesi…

İçine bir sürü sevdalar sığdırdığı kocaman gönlü ile, gülümseyerek hayata bakan, bir eş, bir dost, bir baba, bir mesai arkadaşı, bir sanat erbabıdır namı diğer "Gecelerin Yargıcı" Cemil Tekin.

Hendek ona, o Hendek’e çok şey katmıştır. Dedik ya onun hikayesi, bir tutku hikayesidir diye.

Müziği çok seviyordu. İnsanların gönlüne, aklına müzik yoluyla girmeyi seviyordu. Bu yolu tutan insanların kolay kolay kalp kırmayacağına inanırdı. Mikrofonun ucu bir yaka; radyo başındaki dinleyiciler ise diğer bir yaka gibi olur; müziği ise bu yakaları bir birine bağlayan köprü gibi görürdü. Bu işin ucundan tutku ile tuttu. Bir şehre mikrofon başından keyfi, sevmeyi, neşeyi, dostluğu salı verdi.

O ecdad yadigarı güreşleri çok seviyordu. Pehlivan çocuğu değildi. Kendisi çayırlarda kol bağlamadı. Güreşi yapan, seven insanların edepli olacağına, küçükleri seven, büyüklere hürmet eden bireyler olacağına inanırdı. Eline aldığı kamera ile çayırlardaki cesaretin, centilmenliğin, meydan okumanın, azmin, kudretin fotoğraflarını çekti. Görmeyen görsün, bilmeyen öğrensin istedi. Bu işin ucundan tutku ile tuttu. Bir şehre geçmişinize, kültürünüze, Ata sporunuza sahip çıkmalısınız mesajlarını verdi.

Güzide Yağmur Tekin. Cemil Tekin’in biricik kızı. O da babası gibi tutkulu bir kişiliğe sahip. Karate branşı ile spor hayatına adım attı. Güzide Yağmur Tekin şunu çok iyi biliyor. “Babam arkamdaysa bana karlı dağları aşmak vız gelir.” O hayatı boyunca, yaptığı her işe tutkusunu yansıtarak canlılık kattı. Siyasete el attı, desteklediği isim şehrinde, "Şehri Emin" oldu. Futbola el attı, şehrinin takımı şampiyonluk potasına girdi. Hülasa o tutkuları ile çok büyük kökler saldı dibine. Artık o güçlü, kuvvetli bir şekilde dallar ve meyveler verecek olgunlukta.

Yeter ki; tutkuları desteksiz ve sahipsiz bırakılmasın!