GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-07-2020 14:01   Güncelleme : 19-07-2020 14:01

AKICI YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Gelecek Partisi Hendek İlçe Teşkilatı 1. Olağan Kongresi yoğun katılımla gerçekleştirildi. İlçe Başkanlığı için Musa Akıcı tek liste ile yeniden aday oldu ve seçildi.

AKICI YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Pandemi tedbirlerinin gevşetilmesinin ardından teşkilatlanma ve saha çalışmalarına hız veren Gelecek Partisi, bir yandan kurucu il ve ilçe başkanlarını atamaya devam ederken öte yandan da kongre sürecini başlattı.

Bu kapsamda Gelecek Partisi Hendek İlçe Teşkilatının 1. Olağan Kongresi, Hendek Belediyesi Atatürk Parkı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda saat 14.00’te gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımın olduğu kongreye Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, İl Başkanı Ender Serbes, İl Yönetimi, Kadın Kolları, IYI Parti İlçe Başkanı Fatih Bayındır, STK Temsilcileri, Muhtarlar Derneği Başkanı Emin Kula ve çok sayıda partili katıldı.

"BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

İstiklal Marşı ile başlayan kongrede açılış konuşmasını ilçe Başkanı Musa Akıcı yaptı. Akıcı konuşmasında, ülke genelinde olduğu gibi Hendek’i de hak ettiği yere getirmek için mücadele verdiklerini belirterek, “Birlik ve beraberlik içinde yürümeye devam edeceğiz” dedi.

"BU BİR HİZMET YARIŞIDIR"

Parti olarak donanımlı bir ekibin arkasında olduklarını ifade eden Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes, "Bizlere düşen ağır bir sorumluluk var. Önümüzde çok vakit yok. İşimiz çok. Sakarya’yı karış karış gezip, her insanımıza ulaşıp, fikirlerimizi düşüncelerimizi ve gelecek ile olan hayallerimizi paylaşmaktan mutluluk duyacağız. Bu bir hizmet yarışıdır. Bu ülkenin gerçekten vatanını, milletini düşünen insanlara ihtiyaç var. Bu anlamda katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Bizler bu işi yapacak, gerek enerji anlamında, yeni olmamızın verdiği heyecanla, gerekse bilgi ve donanımımızla çok güzel mesafeler alacağımıza inanıyorum. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, kongremizin hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Genel Merkez Kurucu üyesi ve MKYK üyesi Nuray Sağıroğlu ile Aile Politika İzleme Kurulu Başkanı Seren Yıldız, yaptıkları konuşmada kongrenin hayırlı olması temennilerinde bulunurken, Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ise ülke gündemine dair açıklamalar yaptı.

"İLK SEÇİMDE İKTİDAR OLACAĞIZ"

Seçimlere hazır olduklarını belirten Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ise yapılacak olan ilk seçimlerde iktidar olacaklarını söyleyerek "Biz ahlak yasası getirelim. Onlar dediler ki Siyasetçinin ahlaklı olmasına ihtiyaç yok. Biz dedik ki, Türkiye şeffaf olsun. İhaleler açık olsun, hırsızlık olmasın. Onlar dediler ki, hırsızlık olmaya devam etsin. Biz dedik ki, Şehirde ki imar hakları, şehrin halkına paylaşılsın. İmar rantı adil dağıtılırsa iyi birşeydir. Dediler ki bu rantı bir elin sayısı kadar insan paylaşsın. Bütün bunları sizler çözeceksiniz. Seçimlerde inşallah kılıcı vuracaksınız ve bu sorunları halk çözecek. Gelecek Partisi insan odaklıdır. İnsanı merkeze alan partidir. İnsanın ölümüne kadar olan haklarını planlar. Diğer partilerin programı Devlet ile başlar, Gelecek Partisinin programı insanla başlar. Hedef olmalı, Hedefte bulunduğunuz yerde birinci parti olmalı. Allah’ın izniyle Hendek’te, Sakarya’da ve Türkiye’de birinci parti olacağız. İlk seçimlerde iktidar olacağız. Bütün bu söylediklerimizi hayata geçireceğiz" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından tek liste halinde gidilen seçimde mevcut başkan Musa Akıcı, İlçe Başkanlığına seçilerek güven tazeledi.

BAŞKAN MUSA AKICI'NIN YÖNETİMİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU:

Ali Osman Kayran, Bilgin Pektemek, Dilek Acıbal, Dursun Nalbant, Ekrem Sarı, Emre Çulhaoğlu, İsmail Becit, İsmail Yurt, Kamuran Kaplan, Mehmet Kamış, Metin Demirel, Niyazi Uzunoğlu, Ömer Talha Yıldız, Serdar Şen, Saim İrik, Sedat Efe, Şenol Holat, Şuayip Seçkin, Şule Gündüz, Turgay Yılkın, Ulvi Başpehlivan, Yavuz Karadağ, Yılmaz Kesim.