GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-07-2020 11:01   Güncelleme : 20-07-2020 11:55

RASİMPAŞA GENÇLİK DERNEĞİ ÜYELERİ YEMEKTE BULUŞTU

Hendek'in köklü mahallelerinden biri olan, Rasimpaşa Mahallesinin fertleri dernek yönetiminden Ali Küçük ve Burhan Cevahirci'nin ortaklaşa organize ettiği yemekte bir araya geldiler.

RASİMPAŞA GENÇLİK DERNEĞİ ÜYELERİ YEMEKTE BULUŞTU

İlçemizin en eski mahallerlerinden biri olan Rasimpaşa Mahallesinde geçmiş yıllardan bugünlere kadar mahallelerinde yaşamış, yetişmiş, büyümüş mahalle bireyleri geçen yıl bir dernek kurdular, adını da Rasimpaşa Gençlik Derneği koydular.

Rasimpaşa Gençlik Derneği, Ali Küçük ve Burhan Cevahirci'nin öncülüğünde kurulmuştur. Yıllardır işten güçten, yaşam mücaadelesinden ayrı bölgelere savrulmuş çeşitli sebeplerden bir araya gelememiş bireylerin eski günlerine bir nebze de olsa yad etmek, o günleri tekrardan yaşamak amacıyla kurulmuştur. Arkadaşlığın, dostluğun, kardeşliğin tıpkı eski günlerdeki gibi olması, kendilerinden sonra ki kuşaklara örnek teşkil etmesi adına kurulan Rasimpaşa Gençlik Derneği, mahalle fertlerininin her türlü cemiyette, cenazede, hastalıkta sağlıkta bir araya gelmelerinde büyük rol oynamaktadır.

Dernek Yönetimi ve üyeleri, dün dernek üyelerinden Ahmet Dedecan'ın işletmeciliğini yaptığı Keyf-i Ala Cafe Restaurant'ta bir araya gelerek yine eskileri yad ettiler ve doğum günü olan Rasimpaşa Gençlik Derneği Başkan Yardımcısı Burhan Cevahirci'ye sürpriz yaparak, kendisinin doğum gününü günün sonunda kutladılar.