GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-07-2020 15:02   Güncelleme : 20-07-2020 15:02

Dikbayır: Akşener'i Cumhurbaşkanı yapacağız

Miletvekili Ümit Dikbayır, Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapacağız. Yönettiğimiz zaman yapacağımız şeyleri söylüyorum. Gençlerimize en iyi eğitimi vermek istiyoruz. Gençlere diyeceğiz ki; Türkiye Cumhuriyeti arkanızda. Okuyan tüm gençler hak ettiği yerlere gelecek. Kadınlar Meral Akşener’in iktidarında rahat edecek. İYİ Parti'ye iktidar olmayı nasip eyle ki iktidardan hesap sormayı bize nasip eyle. Bu devletin bu bütçesinin bu hale getirenlerden hesap sormayı nasip eyle Allah’ım.”dedi.

Dikbayır: Akşener'i Cumhurbaşkanı yapacağız

İYİ PARTİ'DE SELÇUK KILIÇASLAN GÜVEN TAZELEDİ:

Sakarya İYİ Parti 2’nci Olağan İl Kongresi Karaçam Çakar tesislerinde gerçekleştirildi. Tek liste ile gerçekleşen kongrede Selçuk Kılıçaslan güven tazelerken 601 delegeden 492 delege oy kullandı.

İYİ Parti 2’nci Olağan İl Kongresine, Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, Gelecek Partisi İl Başkanı Ender Serbes, Deva Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız ve Düzce İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay ve partililer yoğun katılım gösterdi.

Sakarya İYİ Parti 2’nci Olağan İl Kongresinin divan başkanlığına, İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfu Türkkan oy birliğiyle seçildi. Lütfü Türkkan başarılı bir şekilde kongreyi idare etti.

Milletvekili Dikbayır, Meral Akşener'i Cumhurbaşkanı yapacağız, dedi.

Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır kürsüye çıkarak konuşma yaptı. Milletvekili Ümit Dikbayır “Sizlerin büyük katkılarıyla mecliste grup kuracak duruma geldi. Bugün divan başkanlığını grup başkanvekilimiz yapıyor. Sizlerin sesi olmaya çalışıyoruz. Her birinizden Allah razı olsun. 31 Mart Yerel Seçimlerinde muktedirlere ders verdiniz. İstanbul, Ankara başta olmak üzere birçok yerde ders verdiniz. Şimdi iktidar olmak için mücadele vereceğiz. İktidar olacağız ve Ziraat Bankasına talimat vereceğiz; Ziraat Bankasına diyeceğizki, bundan sonra medya patronlarına değil, sen çiftçiye kredi vereceksin. Halk Bankasına sen müteahhitte değil esnafa, sanayiciye kredi vereceksiniz diyeceğiz. Bundan sonraki hedefimiz iktidar olmak. İYİ Parti iktidar olacak neden iktidar olacağız çünkü çok işimiz var. Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapacağız. Yönettiğimiz zaman yapacağımız şeyleri söylüyorum. Gençlerimize en iyi eğitimi vermek istiyoruz. Gençlere diyeceğiz ki; Türkiye Cumhuriyeti arkanızda. Okuyan tüm gençler hak ettiği yerlere gelecek. Kadınlar Meral Akşener’in iktidarında rahat edecek. İYİ Parti'ye iktidar olmayı nasip eyle ki iktidardan hesap sormayı bize nasip eyle. Bu devletin bu bütçesinin bu hale getirenlerden hesap sormayı nasip eyle Allah’ım.”dedi.

İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, 150 bin km yol kat ettik. Ayakkabılarımız eskidi, dedi.

Son olarak İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan kürsüye çıkarak, “16 Nisan referandumunun getirdiği olumsuzlukları ortadan kaldırmak için yola çıktık. 31 Mart Yerel Seçimlerinde büyük bir özveri ile çalıştık. Samimi ve çalışkan bir ekiple görev yaptık. CHP ile yapılan ittifak ve belirlenen adaylarla seçime girdik. 11 ilçede 23 Meclis üyesi ile temsil kazandık. Belediye kazanamadığımız için çok üzgünüz. 6 bin 300 üyemiz var. 150 bin km yol kat ettik. Koltuk değil ayakkabı eskittik.” diye konuştu.