SİYASET
Giriş Tarihi : 30-03-2022 14:27   Güncelleme : 30-03-2022 14:27

İYİ Parti Adapazarı Teşkilatı SASÇED'i Ziyaret Etti

Saha çalışmalarının yanı sıra STK ve oda ziyaretlerini sürdüren İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı son olarak Sakarya Sağlık Çalışanları ve Emekliler Derneğine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İYİ Parti Adapazarı Teşkilatı SASÇED'i Ziyaret Etti

Dernek Başkanı Mahmure Çolak ve yönetiminin ağırladığı ziyarete İlçe Başkanı Serdip Dokumacı ve parti yöneticileri katıldı.

''Baştacı sağlıkçılarımızı üzmeyelim''

Ziyaret hakkında açıklama yapan İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı: ''Hemşehrilerimiz ile yaptığımız saha çalışmalarının yanı şehrimizin dinamikleri olan STK ziyaretlerini sürdürmeye devam ediyoruz.Öncelikle yeni kurulan Sakarya Sağlık Çalışanları ve Emekliler derneğinin hayırlı olmasını diler, çalışmalarında da başarılar dileriz.Yaptığımız ziyarette dernek Başkanı Mahmure Çolak ve Yönetim Kurulu Üyelerinden sağlıkçılarımızın birtakım sıkıntılarını dinledik. Şimdilik muhalefet partisi olarak bunları yönetenlere duyurma görevimiz gereği başlıklar halinde bazı sorun ve talepler şunlardır.

1- 3600 Ek göstergenin sağlıkçılar arası ayrım yapılmadan bir an önce çözümlenmesi beklenmektedir.

2- Sağlık okullarından mezun iş arayan çok sayıda işsiz gencimiz var iken 4000 mültecinin Sağlık Bakanlığınca işe alınması, sağlıkçılarımızı çok üzmüştür.

3- Sağlıkçılara yapılan şiddet ve mobbing konusunda gereken önlemlerin ivedilikle alınması gerekmektedir.

4- Gece çalışan sağlıkçıların çocukları için gece kreşi ihtiyaçlarının giderilmesi gerekmektedir.

5- Sağlıkçılara ulaşımda indirim sağlanması ve sağlık evleri gibi sosyal tesis ihtiyaçlarının karşılanması gereklidir.'' diye belirtti.

Talep ve sorunlar

Dokumacı: ''Daha birçok sorun ve talebi olan sağlıkçılarımızdan öğrendiğimiz en öncelikli ve önemli sorunları bu şekildedir. Pandemi döneminde insanlık için ne kadar önemli bir meslek grubu olduğu bir kez daha ortaya çıkan başımızın tacı sağlıkçılarımızı daha fazla üzmeden bu talep ve sorunlarının bir an önce giderilmesi gerekmektedir, yönetenlere duyurulur'' dedi.

Cemil TekinCemil Tekin