GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-03-2022 09:15   Güncelleme : 31-03-2022 09:15

Gençler Arası Şiir Yarışması ‘‘Bir Şiir Bir Nefes’’

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün her yıl düzenlemiş olduğu, gençlerin yeteneklerini sergilemeleri ve hayallerini gerçekleştirebilmeleri için ödüllü Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları devam ediyor.

Gençler Arası Şiir Yarışması ‘‘Bir Şiir Bir Nefes’’

İki gün süren “Bir Şiir, Bir Nefes” adlı, Gençler Arası Şiir Yarışması; 13-17 ve 18-25 yaş aralıklarında kadın/erkek olmak üzere 4 farklı kategoride İl Finali gerçekleştirildi.

Gençler Arası Şiir Okuma Yarışmasında, yarışmacılar yakın zaman önce ebediyete intikal eden Diriliş Şairi Sezai Karakoç anısına, Sezai Karakoç’un şiirleri de seslendiren öğrenciler jüri ve dinleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

Yarışmacılar kendi yazdığı şiirle de yarışmaya katılım sağlayabildi. Yarışmaya Juri olarak Selin Korkmaz, Mihrican Filiz, Sibel Çapoglu katılım sağladı.

Dereceye giren yarışmacılara ödüllerini; Gençlik Hizmetleri Müdürü Yavuz Çangır, Adapazarı Gençlik Merkezi Müdürü Özgür Çetinkaya, Serdivan Gençlik Merkezi Müdürü Yavuz Salman ve Erenler Gençlik Merkezi Müdürü Feramuz Meral taktim etti.

13-17  yaş Kategorisinde dereceye giren yarışmacılar;

Erkek kategorisi:

1. Melih Başaran

2. Ahmet Selim Yılmaz

3. Esat Tuna

Kız kategorisi:

1. Yaren Akcan

2. İclal Boğaz

3. Ebrar Ecre Tokmak

18-25 yaş kategorisi dereceye giren yarışmacılar;

Erkek kategorisi:

1. İbrahim Koç

2. Burak Civan

3. Diyar Aytaş

Kız kategorisi:

1. Esranur Kılıç

2. İrem Yapar

3. Sümeyye Tokmak

Cemil TekinCemil Tekin