GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-04-2022 16:04

Vali Kaldırım, Muhtar Akıncık’a misafir oldu

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, eşi Berivan Kaldırım ile Karadere Mahallesi Muhtarı Ferruh Akıncık’ın misafiri oldu.

Vali Kaldırım, Muhtar Akıncık’a misafir oldu

Ramazan ayı münasebetiyle birtakım ziyaretler gerçekleştiren Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya’nın sevilen ve başarılı muhtarlarından Karadere Mahallesi Muhtarı Ferruh Akıncık’ın iftar davetlisi oldu.

İftar yemeği sonrası adet üzere kahveler içilirken, her gittiği yerde çocuklara karşı sevgisiyle bilinen Vali Çetin Oktay Kaldırım, çocuklara yakın ilgi gösterip onları can kulağıyla dinledi.

Vali Oktay Kaldırım, Muhtar Ferruh Akıncık’ın hacı annesi olan ve bu yıl 90 yaşına giren Seher Akıncık’ın elini öperek hayır duasını aldı ve ‘’Allah nice sağlıklı ömürler versin.’’ temennisinde bulundu.

Karadere Mahallesi Muhtarı Ferruh Akıncık, Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, ’’Sayın Valimizin teşriflerinden dolayı onur duyduk. Göstermiş olduğu cömertlik için şahsım, ailem ve mahalle sakinlerim adına kendisine çok teşekkür ediyorum.‘’ dedi.

Teravih namazını kılmak üzere Karadere Camiine giden Vali Çetin Oktay Kaldırım, teravih sonrası köy kahvesine gelerek mahalle sakinleriyle çay içerek sohbet etti.

Burada çay eşliğinde mahalle sakinleriyle sohbetler eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, mahalle sakinleriyle tanıştı ve Ramazan ayına has hoş sohbetlerde bulundu. Karadere Mahallesi sakinleri Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın köylerine gelmesi ve yakın ilgisinden dolayı çok teşekkür ettiler.

Cemil TekinCemil Tekin