GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-08-2020 16:56   Güncelleme : 09-08-2020 16:56

İNCİ, HAKKINDAKİ İDDİALARA BASIN TOPLANTISIYLA CEVAP VERDİ

Hendek eski Belediye Başkanı ve 25. Dönem AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, basınla bir araya geldi. İnci, kendisi hakkında kamuoyunda ortaya atılan iddialara cevap verdi.

İNCİ, HAKKINDAKİ İDDİALARA BASIN TOPLANTISIYLA CEVAP VERDİ

Hendek eski Belediye Başkanı ve 25. Dönem AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, Çınaraltı Alabalık Tesisleri'nde Hendekli gazetecilerle buluştu. İnci, kendisi hakkında kamuoyunda ortaya atılan iddialara yanıt verdi.

HİMPAŞ'a satılan yer ve 18 uygulamasından dolayı yargılandığını ifade eden İnci, "MHP' nin şikayetiyle başlatılan Hendek Belediyesi soruşturma dosyasında 2 Maddeden yargılanıyorum. 3 karşı 2 oyla hakkımda soruşturma kararı çıktı. Himpaşa satılan yer ve 18 Uygulamasında Yargı Kararlarına uymadığımızdan dolayı soruşturma kararı çıktı. Emlak değerinin altında satıldığı ve ruhsat harcı alınmadığı için şu anda yargılanıyorum." dedi.

Babaoğlu'nun kendisine soruşturma evraklarını vermediğini söyleyen İnci, "Ben önüme baktım, yoluma baktım. Hizmet etmenin gayreti içinde oldum. Sende buradaki olayları farklı farklı yansıtma, bunla alakalı da uğraşma. Sen hizmet etmeye bak çünkü seçim çok kısadır, günün geldiği zaman bu milletin seni seçebilmesi için hizmet etmiş olman lazım. Yok Ali İnci’nin, yok İrfan Püskülü’nün yaptıkları ettikleri ile ayakta duramazsın. HGM, Bayraktepe, Uludere Sosyal tesislerin kaçak olduğunu söylüyorsun. Hendek Belediye Binasının ruhsatı yok. Belediye binasıda kaçak. Sattıklarımı konuşuyorsunuz. Belediyenin borçlu olduğunu söylüyorsunuz. Ben hiç yer satmadım. Belediyenin elindeki yerlere bakın. Yerleri satsanız borçları ödersiniz. Belediye başkanı risk almasını bilecek. Gerekise kaçak binada yapmalı. Ali İnci'nin  konuşmasının arasına girerek, kendisine Hendek merkezde sattığı dükkanları ve arsaları hatırlattım. İşbankasının yan tarafını, kiraz marketin üst katlarını, CHP İlçe başkanlığının bulunduğu pasajı, belediye sıra dükkanlarını, bankaların bulunduğu caddeyi, belediyenin yanı başındaki işyerlerini sattığını hatırlatarak, hiç bir şey satmadım lafını düzeltmesini söyledim." diye konuştu.

'Ali İnci yerel seçimlerde Turgut Babaoğlu'na destek verdi' iddialarına yanıt veren İnci, "Hayır vermedim. Şu kadarını söyleyeyim. Turgut Babaoğlu’na ne para nede destek vermedim. Bu yanlış bir algı. Ancak şu kadarını söyleyeyim, benim partimin içinde iki milletvekili bana geldi benden yardım istedi. Ve ben Ali Kemal Sofu’ya 100 Bin lira para, üç tane secim arabası bunun yanında çağırdığı yerlere gidip geliyorum dedim. Biz bunları bilmiyorduk dediler bende  öğrendiniz dedim." şeklinde konuştu.

Ali İnci, "Sonrasında ben burada kaç dönem Belediye Başkanlığı yaptım. Kısa da olsa Milletvekilliği yaptım. Bana sormadan neden aday belirlediniz, Meclis üyeleri belirlediniz. Hiç utanmıyormusunuz dedim. Ama her şeye rağmen ben bunları yaptım, bu destekleri verdim, yapmaya da devam edeceğim dedim. Sonra dediler ki seçim de biz 1 Puan öndeyiz, hayır dedim. Yanlış konuşuyorsunuz. Seçimde baktığımız zaman Turgut Babaoğlu önde. Hiç duydunuz mu Ali Kemal Sofu seçimde önde diye? Dedim ki siz Ali İnci’yi tukaka yapmaya çalışıyorsunuz. Bu seçimi kazanırsanız Ali İnci’ye rağmen kazandık diyecek, seçimi kaybederseniz Ali İnci Seçimi kaybetirdi diyeceksiniz. Madem öyle Sakarya İl Başkanlığına yazı yazın. Sakarya 25. Dönem Ak Parti Milletvekili Ali İnci'ye Hendek Seçimlerinde görev yazısı yazın. İlde İlçeye yazsın ,bende ilçeye gideyim. Dargın, kırgın bütün grupları toplayayım, seçimi de  10 bin farkla alayım dedim ama bana görev vermediler" diye konuştu.

İnci, "10 Bin farkla seçimi alır Ali Kemal Sofu’ya verirdik fakat bu görevi vermediler. Yine ilçe başkanımız bana dediki Ali Kemal ile gezermisin dedi ne demek tabiki gezerim dedim. Ama Ali Kemal bana zarar verir dedi. Zarar verirse bizde niye gezelim kenarda duralım dedik ve durduk. Ben seçimde Turguta çalışmadım ama Turgut’un gelmesini de engellemedim. Engelleyebilmem için bana yetki vermeleri lazımdı, yetki vermedikleri için karışmadım ve seçim sonucları bu şekilde sonuclandı. Seçimi Ali Kemal Sofu’ya verebilirmiydim verebilirdim ama bunu benden istemediler. Benden para istediler, arabamı istediler ama seçimi benden istemediler. Ali İnci’ye rağmen seçimi kazandık gayreti içindeydiler. 40 bin oy vardı Ak Parti ve MHP’nin. 10 bini gitsin dediler, 5 bini kızarak gitsin dediler, 25 Bin oyla biz yine başkanız. Ali İnci’yi biz bu işe karıştırmayalım. dediler. Bizde kenarda durduk, buradaki kusur benim değil  aday olan insanındır. Milletvekilerinindir, o görevi vermeyen insanlarındır" dedi.