SPOR
Giriş Tarihi : 15-04-2022 18:15

HENDEK GENÇLİK MERKEZİ SPOR KULÜBÜ U-13 GÜREŞ TAKIMI TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

Afyon ilinde 11-15 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleşen U-13 Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası tarihinin en kalabalık katılımıyla gerçekleşti.

HENDEK GENÇLİK MERKEZİ SPOR KULÜBÜ U-13 GÜREŞ TAKIMI TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

Toplam 78 takım 354 sporcunun iştirak ettiği şampiyonada Hendek Gençlik Merkezi Spor Kulübü Güreş Takımı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımının ardında az farkla Türkiye ikincisi oldu. Bu sonuçla bir kez daha Türkiye'nin en başarılı güreş altyapı eğitim merkezlerinden birinin de Sakarya Hendek Gençlik Merkezi Spor Kulübü Güreş Takımının olduğu görüldü.

Hendek Gençlik Merkezi Spor Kulübü Başkanı Feyzullah Köstereli, turnuvayı yerinde takip ederek istikrarlı başarının altında yatan gerçeğin planlı, programlı, disiplinli, bilimsel veriler ışığında çalışan kaliteli antrenör kadrosu ile iyi antrene edilmiş sporcularla gerçekleştiğini söyledi.

Başkan Köstereli başarılı gidişattan memnuniyetini dile getirirken, "Bu büyük başarıya imza atan değerli antrenörlerimizi ve başarılı sporcularımızı tebrik ediyorum." dedi. Köstereli, "Bizlere her daim güven duyan ve büyük destekler veren kulübümüzün kurucusu ve onursal başkanı sayın Ali İnci vekilimize, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Arif Özsoy ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce'ye desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyor, Türkiye ikinciliğimizin de ilimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum." diyerek sözlerine son verdi.

Cemil TekinCemil Tekin