GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-04-2022 22:46

Vali Kaldırım Başkanlığında Bayram Tedbirleri ve Trafik Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, Pazartesi gününden itibaren idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı münasebetiyle gerçekleştirilen Bayram Tedbirleri ve Trafik Değerlendirme Toplantısına başkanlık etti. Vali Yardımcısı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, Emniyet ve Jandarma, Karayolları ve Büyükşehir Belediye yetkililerinin katıldığı toplantı, Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Vali Kaldırım Başkanlığında Bayram Tedbirleri ve Trafik Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İlgili kurum ve kuruluşların bayram öncesi ve süresince sorumluluk alanlarında yaptıkları çalışmalar ve hazırlıklar ile ilgili brifing verdiği toplantıda, ayrıca ek tedbirler de ele alındı.

“Tüm Tedbirleri Aldık”

Ramazan Bayramı nedeniyle kara yollarında trafik hareketliliğinin bugünden itibaren başlayarak 9 Mayıs’a kadar sürmesini beklediklerini ifade eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Tüm vatandaşlarımızın bayramı huzur ve güven içerisinde geçirmeleri amacıyla Valilik olarak tüm birimlerimizle birlikte gerekli önlemlerimizi aldık. Hem önemli bir geçiş noktasında bulunan İlimize gelecek olanlardan hem de İlimizden yola çıkacak ve geçecek olanlardan trafik kurallarına riayet etmelerini ve özellikle emniyet kemerine özel bir önem vermelerini istiyoruz.

“İki Yıl Aradan Sonra”

Bu bayram bizim için çok özel bir bayram. Yaklaşık iki yıldır pandemi sebebiyle bir araya gelemiyorduk. Ancak şükürler olsun ki bu yıl bayramı bayram tadında yaşayabilme imkânımız olacak. Bu bilinç ve duygularla vatandaşlarımızın bayramı sevdikleriyle bir arada huzurla geçirebilmeleri için öncelikle tedbirlere uyulması gerektiğini ifade ediyoruz ve istiyoruz.

“Hayatı Kolaylaştırabiliriz”

Tedbirler alınınca ve bilinçli davranınca herkesin hayatı kolaylaşıyor. Öncelikle sürücülerimizden bilinçli bir şekilde hız sınırlarına uymaları, ön ve arka koltukta emniyet kemeri takılması, araç kullanırken cep telefonu kullanmamaları, şerit ve takip kurallarına riayet etmeleri ile birlikte seyahat süresince konsantrasyonlarının dağılmaması, uykusuzluk ve yorgunluğa karşı mola vererek seyahat etmelerini istiyoruz, zaten trafik ekiplerimiz de 7/24 şehir içi ve şehirlerarası yollarda da yoğun bir denetim ve bilgilendirme faaliyetlerinde bulunacaklar” dedi.

Şimdiden Sakaryalı aziz hemşehrilerimizle birlikte tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ettiğini söyleyen Vali Çetin Oktay Kaldırım, bayramı kazasız/belasız bir şekilde, herhangi bir sorun yaşanmadan, rahat ve huzur içerisinde geçirmeyi temenni ettiklerini sözlerine ekleyerek bayram süresince görev yapacak tüm personele de başarılar temennisinde bulundu.

Cemil TekinCemil Tekin