GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-05-2022 21:15

HENDEK'TE YAŞAYAN ORDULU'LAR DERNEKLEŞİYOR

Yıllar önce Ordu'dan Hendek'e göç edenlerin torunları bugün daha iyi kaynaşabilmek adına, dernek çatısı altında birleşmeyi hedefliyor.

HENDEK'TE YAŞAYAN ORDULU'LAR DERNEKLEŞİYOR

Hendek'te doğup büyüyen ve yaşayan Ordu kökenli Hendek'liler kendi aralarında ki akrabalık bağlarını, birlik ve beraberliği güçlendirmek, kendilerine has kültürlerini yaşatmak için dernek kurma kararı aldı.

Dernek kurmak amacıyla bir araya gelen Ordu kökenli Hendek'liler, dernek kurma konusunda fikir alışverişinde bulunmak için, emekli müftü Hamdi Gevher'in girişimleriyle toplantı programı düzenledi. Toplantıya yoğun katılım oldu. Emekli müftü Hamdi Gevher, katılımcılara derneğin kuruluş amacını ve tüzüğünü anlatan kısa bir konuşma yaptı. Emekli müftü Hamdi Gevher, derneğin kurulma amacının Ordu kökenine mensup Hendek'lilerin, birbirlerini daha iyi tanımasını, dayanışma içinde olmasını sağlamak ve bu birlikteliği dernek kurarak resmiyete dökmek olduğunu, ayrıca kurulacak derneğin, eğitim, kültür ve sosyal projeler üreterek, Hendek'te yaşayan Ordu kökenli Hendek'lilerin güçlenmesini sağlamak olduğunu, söyledi. Toplantıda söz alan katılımcılar, kurulacak derneğin siyasete karıştırılmadan, eğitim, kültür ve sosyal projeler üretmesi gerektiğini, aynı zamanda gençlerin eğitimi ve topluma kazandırılması yönünde çalışmalar yapılmalıdır, dedi. Katılımcılardan söz alıp, dernekleşme ile ilgili fikir belirtenler oldu. Toplantının sonunda, dernek kurulması yönünde OY BİRLİĞİ ile karar alındı. Derneğin ise çok yakın zamanda kurulması planlanıyor.

Cemil TekinCemil Tekin