GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-05-2022 15:34   Güncelleme : 13-05-2022 17:43

Demir ve Çolak, İYİ Parti İl Başkanlığını ziyaret etti

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Erol Demir ve Harp Malulü Gaziler - Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Çolak, İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ve İl Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.

Demir ve Çolak, İYİ Parti İl Başkanlığını ziyaret etti

''15 Temmuz Gazilerine verildi''

Muharip Gaziler Derneği Başkanı Demir, ziyarette gazilerin sorunlarını dile getirirken özellikle 15 Temmuz Gazileri ile Muharip Gazileri arasında ayrıcalık olmasının yanlış olduğunu ifade ederek: ''TC Sosyal Güvenlik Kurumu vakıf kurmuş. Bayramda Bakan, Şehit ailelerine 2.500 TL. ikramiye verilecek demişti. Ama Şehit aileleri normal maaşlarını aldılar. Bu vakıf bu parayı sadece 15 Temmuz Gazilerine vermiş. Şehit ve Gazi adını kullanıp sadece 15 Temmuz gazilerine verilmesi çok yanlış. Sanatçı veya Milli sporcuya verilen madalya ile beraber gelen hakların Gazilere de verilmesi gerekir'' dedi.

''Gazilerimize minnettarız''

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek: ''Ziyaretlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ederiz. Meslek hayatının önemli bir bölümünde bu kutsal vatan ve bayrağa hizmet etme şerefine eren bizler aynı gaye ile hizmet ederken canlarını ve kanlarını feda eden şehit ve gazilerimize minnettarız. Son zamanlarda gazilerimiz büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Konunun takipçisi olacağız'' diye belirtti.

Ziyaretin ardından Muharip Gaziler Derneği Başkanı Erol Demir, İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan'a Tüm Gaziler Derneğinin şiltini hediye etti.

Cemil TekinCemil Tekin