KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 15-05-2022 18:01

Himder ve Simder'den Tarih Konferansı

Hendek Gençlik Merkezi Konferans Salonunda Tarihçi Yazar Mustafa ARMAĞAN’ın konuşmacı olarak katılacağı konferansa gençler ve tüm halkımız davet edildi.

Himder ve Simder'den Tarih Konferansı

Himder'den yapılan açıklamada, "18 Mayıs 2022 Çarşamba günü saat: 20.30’da Hendek Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda, "Osmanlı’dan Bugüne Büyük Hesaplaşma" başlığı ile gerçekleşecek olan konferansımıza özellikle ilçemiz gençliğinin katılımını önemsiyoruz" diyen Başkan Muhammed İkbal CAMCI; "Tarih, milletlerin varlıklarını devam ettirmesinde önemli etkenlerden birisidir. Milletlerin geleceklerinin planlanmasında önemli bir araçtır ve ibret alınmak için önümüzde duran olaylar silsilesidir.

Allah; Kur’an’da; “Sizden önce neler gelip geçmiştir. Yeryüzünde gezin de, yalancıların sonunun ne olduğuna bir bakın.” (Ali İmran; 137) buyurarak yaşanan tarihi olaylardan ibret alınmasına işaret ile emretmektedir. Ve yine İstiklal Şairimiz Mehmet Akif de, “Tarih tekerrürden ibarettir derlerdi, ibret alınsaydı acep tekerrür mü ederdi” diyerek, tarihin bu ibret yönüne vurgu yapmaktadır.

İlçemizde tarihinden ibret alan nesillerin güçlü bir şekilde yetiştiğini görmekteyiz. Emeği geçen bütün eğitimcilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Cemil TekinCemil Tekin