GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-05-2022 12:10

Hendek Şehit Mahmutbey Ortaokulu 2. Türkiye Kültür Sergisi Büyük İlgi Gördü

Okulların kapanmasına sayılı günler kala Hendek Şehit Mahmutbey Ortaokulunda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tuncay Alioğlu, öğretmen ve okul öğrencilerinin katılımı ile Türkiye Kültür Sergisi açıldı.

Hendek Şehit Mahmutbey Ortaokulu 2. Türkiye Kültür Sergisi Büyük İlgi Gördü

2.’ncisi gerçekleşen Türkiye Kültür Sergisi, Şehit Mahmutbey Ortaokulu'nun Çok Amaçlı Salonunda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tuncay Alioğlu, veliler, öğrenciler ve okul öğretmenlerinin katılımı ile açıldı.

Açılışı gerçekleşen kültür sergisine öğrenciler, öğrenci velileri ve öğretmenler büyük ilgi gösterdi. Açılan kültür sergisinde, 7 coğrafi bölgelerimize ait birbirinden güzel fotoğraflar ve bölgelerin kültürel unsurları sergilenirken bu coğrafi bölgelerin damak tadı yöresel yemekleri de sergilendi.

Öte yandan açılışı gerçekleşen Türkiye Kültür Sergisi karşısında bulunan okul bahçesi içerisinde öğretmen ve velilerin katılımı ile açılan kermes'te veliler tarafından sıcak soba üzerinde pişirilen gözlemelere öğrenciler ilgi gösterirken, bazı öğretmenlerin Adana ustalarına taş çıkarttıkları ve hünerlerini bu kermes’te sergiledikleri gözlemlendi.

Cemil TekinCemil Tekin