SPOR
Giriş Tarihi : 01-09-2020 16:48   Güncelleme : 01-09-2020 16:48

Cemil Tekin: Sakarya Büyükşehir Belediye Güreş Kulübü kurulacak

Ankara'da, TGF Basın Yayın Kurulu Üyelerine henüz yapılamayan Kırkpınar Yağlı Güreşleri ile alakalı bir toplantı gerçekleşti. Düzenlenen toplantıya Sakarya'nın tanınmış isimlerinden Cemil Tekin'de katıldı.

Cemil Tekin: Sakarya Büyükşehir Belediye Güreş Kulübü kurulacak

Geçtiğimiz hafta sonu Ankara'da TGF Basın Yayın Kurulu Üyelerine, henüz yapılamayan Kırkpınar Yağlı Güreşleri ile alakalı bir toplantı gerçekleşti.

Toplantıya İlimizin tanınmış isimlerinden Sadece Güreş Programı yapımcısı ve sunucusu Cemil Tekin'de katıldı.

Tekin, yapılan toplantı sonrasında güreş camiasına güzel haberleri ardı ardına sıraladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyespor Güreş Kulübü'nün kurulacağını duyuran Tekin, ayrıca Akyazı, Söğütlü ve Hendek Yağlı Güreşleri'nin Büyükşehir Belediyesi tarafından destekleneceğini ve kesin olarak yapılacağının müjdesini verdi.

Tarihi ve önemi itibariyle Akyazı Akbalık Yağlı Güreşleri'nin pehlivanların boy atlayabilmeleri içni yapılan Türkiye'nin en büyük 5 güreş organizasyonu statüsünde yer alınacağını ifade eden Tekin, artık yağlı güreşlerin yapılamama gibi bir durumunun söz konusu olmadığını belirtti.

Öte yandan kurulacak güreş kulübünde bütün branşların olacağını aktaran Tekin, "Büyükşehirlerde ki ile aynı kalitede olacak. Kesinlikle Sakarya'nın hiçbir evladı dışarıya gitmek zorunda kalmayacak" dedi.