GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-09-2020 14:45   Güncelleme : 02-09-2020 15:36

BAYRAKTAR: DEREKÖY ACİL SU BEKLİYOR

CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar, mahalle ziyaretleri kapsamında Dereköy'e ziyarette bulundu.

BAYRAKTAR: DEREKÖY ACİL SU BEKLİYOR

Koronavirüs kapsamında ilçemizde maske ve dezenfektan dağıtımına devam ediyoruz.

Bu anlamda dün Dereköy mahallesini ziyaret ederek, maske ve dezenfektan dağıtımı gerçekleştirdik, mahalle sakinleri ile sohbet edip sorunlarını dinledik.

Mahalleli tam 5 gündür sularının akmadığını söylediler. Havaların çok sıcak olması ve fındık sezonu nedeniyle fındık toplamak üzere gelenlerle birlikte, nufüs yoğunluğunda ciddi artış olduğunu belirttiler. Tam 5 gündür, günde 8 tanker su ile 350 hanelik mahallenin su ihtiyacı karşılanmaya çalışılıyor. Ancak, bu sıcakta gün boyu fındık tarlasında çalışıp, akşam evlerine geldiklerinde taşıma sular ile hiç bir ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını bu anlamda çok sıkıntı çektiklerini, mağdur olduklarını söylediler.

Mahalle sakinleri su sorunlarına kalıcı çözüm bulunabilmesi için, Aktefek Mahallesindeki su havzasından alınacak suyun, yaklaşık 4 km’lik bir isale hattı döşenmesiyle, su sıkıntısının giderileceğini ilettiler.

İçinde bulunduğumuz olağanüstü salgın dönemi göz önünde bulundurularak; Bizde buradan Büyükşehir ve SASKİ yetkililerine sesleniyoruz. Dereköy Mahallesi sakinlerinin su sorunlarının bir an önce çözülmesi için, gereken ne ise yapılmasını önemle rica ediyoruz.

 

Nihat BAYRAKTAR - CHP Hendek İlçe Başkanı