Hendek Güncel
HV
23 EYLÜL Cumartesi 05:03

722. Geleneksel Şeyh İzzettin İsmail Hacet Bayramı Gerçekleşti

Hendek Şeyhler Köyü Mahallesi tarihi günlerinden birine daha ev sahipliği yaptı. Mahalle Muhtarı Hakkı Çalık ve mahalle sakinleri ile birlikte bu yıl 722.’incisi düzenlenen Şeyh İzzettin Efendi Hacet Bayramı siyasiler ve vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-07-2023 19:06
722. Geleneksel Şeyh İzzettin İsmail Hacet Bayramı Gerçekleşti

Bir süre önce duyurusu yapılan ve bu yıl 722.’incisi gerçekleşen Şeyh İzzettin İsmail Hacet Bayramı saat: 11.00’da Kuran Tilavetleri ve Mevlid Okumaları ile başladı.

Şeyhler Mahallesi Şeyh İzzettin Türbe Bahçesinde gerçekleşen Hacet Bayramına katılan vatandaşlara etli pilav ve içecek ikram edildi. Şeyhler Mahallesi Muhtarı Hakkı Çalık düzenlenen Hacet Bayramına katılan misafirleri ile tek tek yakından ilgilendi.

Bu yıl 722.’incisi gerçekleşen Geleneksel Şeyh İzzettin İsmail Hacet Bayramına Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek AK Parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, Hendek Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Yağlı, Hendek Müftülüğü Din Görevlilerinin yanı sıra  Muhtarlar ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Şeyhler Mahallesi’nde bu yıl 722.’incisi düzenlenen Şeyh İzzettin İsmail Hacet Bayramı Hendek Müftülüğü Din Görevlilerince Kuran Tilavetleri ve Mevlid Okumalarının ardından yapılan dualar ile sona erdi.

AdminAdmin

YORUMLAR