GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-10-2020 20:59   Güncelleme : 01-10-2020 22:15

Kam: Esnafımızı sıkıntılı çözüm bekliyor

Gelecek Partisi İl Başkan Adayı ve Kurucu Üyesi Özcan Kam, son 1 hafta içerisinde yükselen döviz kurlarının vatandaşı ve esnafı zora soktuğunu ifade ederek, "Maalesef bu ekonomik durum, orta gelirli kısmı daha fakirleştirmiş ve zengin olanı daha fazla zenginleştirme olup fark iyice açılmıştır." dedi.

Kam: Esnafımızı sıkıntılı çözüm bekliyor

Son 1 hafta içerisinde döviz kurlarının yükselişe geçmesinin ekonomik olarak vatandaşı ve esnafları farklı arayışlara ittiğini ifade eden Gelecek Partisi İl Başkan Adayı ve Kurucu Üyesi Özcan Kam, "Öyle ki bazıları mevcut iş durumlarını değiştirip farklı iş kollarında ekmek parasını aramaya girmiştir. Ufak dar gelirli esnafların pandemi sürecinde yeterince destek olunmadıkları ve esnafların krediye yani bankaya borçlandırılarak sorunun ötelendiğini maalesef görmekteyiz. Birde bu kredi taksitlerin ödeme zamanı geldiğini ve bu konuda yetkililerin bu sorunu çözme noktasında daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Genel ekonomik durum maalesef anlatılan gibi olmadığını hep beraber yaşamaktayız. Birde bunun üstüne elektrik, doğalgaz ve yerel yönetimin elinde bulunan su fatura zamları da üzerine eklenince bu esnaf ne yapacak. Artık pazar artıkları ve çöp kutularını mı karıştıracak." dedi.

Kam, "Maalesef bu ekonomik durum, orta gelirli kısmı daha fakirleştirmiş ve zengin olanı daha fazla zenginleştirme olup fark iyice açılmıştır. Bu dönemde öncelikle yerel yönetimlere, sosyal belediyecilik adına çok iş düşmektedir. Bu nokta da yerel yönetimler, ilçe belediyeleri ve il siyasi parti kurumlarını desteğe davet ediyorum.
Biz Gelecek Partisi olarak kendilerine her zaman destek ve yardımlaşmaya açık olduğumuzu ifade ettik. Yerel de olan her türlü sıkıntılar için vatandaşlarımızın sesi olacağız ve daima onların yanındayız. Gelecek Partisi, insana odaklı siyaset çizgisinde politikalarını belirlemiş ve insanı yaşat ki devlet yaşasın mantığı ile ilimize hizmet etmeye her kulvarda devam edeceğiz." diye konuştu.