GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-10-2020 11:06   Güncelleme : 05-10-2020 11:06

Milletimizin ve ümmetin umudu gençlerdir

AK Parti Pamukova 6. Gençlik Kolları kongresine katılarak gençlerle bir araya gelen Başkan Ekrem Yüce, “Bu millet ve bu ümmet gençlerden çok şey bekliyor. Sizler dünyanın pek çok yerinde eziyet çeken mazlumların umudu ve ümidisiniz. Sizler bizim geleceğimizsiniz” diyerek seslendi.

Milletimizin ve ümmetin umudu  gençlerdir

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Pamukova 6. Gençlik Kolları  kongresine katıldı. Başkan Yüce’nin yanı sıra kongrede AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı  Murat Salih Başer, AK Parti Pamukova İlçe Başkanı Burak Çelik, partililer ve çok sayıda  Pamukovalı genç yer aldı. Kongrede gençlere seslenen Başkan Ekrem Yüce, milletimizin ve  ümmetin gençlerden çok şey beklediğini ifade etti. Kongre sonucunda Ramazan Bayram  yeniden Pamukova Gençlik Kolları Başkanlığına seçildi.

Tazelenme yenilenme dönemi

AK Parti Pamukova İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Bayram, “Kongreler  partilerin muhasebe, tazelenme ve yenilenme dönemedir. Bu onur verici görevi yapıyor  olmak benim için ayrı bir gurur. Azimle, gayretle ve samimiyetle bir çok başarıya imza  attığımız teşkilatımızda, yenilenerek daha dinamik bir şekilde görevimize kaldığımız yerden  devam edeceğiz” dedi. AK Parti Pamukova İlçe Başkanı Burak Çelik ise, “Kongremizin  hayırlı olmasını dilerim. İlçe gençlik kollarında birçok kez görev yaptım. Şuan ilçe teşkilat  başkanıyım. Sizler benim gibi hatta benden daha üst noktalara gelebilirsiniz. Pamukovalı  gençlerimize inanıyorum” dedi.

Geleceğimiz açık olsun

Murat Salih Başer, “Gençlik kolları olarak düzenlediğimiz kongreler birliğimizin ve  beraberliğimizin simgesidir. AK gençlik olarak omuz omuza vererek büyük aşk ve iradeyle  milletimize hizmet yolunda ilerliyoruz, ilerlemeye de devam edeceğiz. Bu zamana kadar  gençlik kollarımızda görev alan ve bundan sonrada sorumlulukları artarak devam edecek  olan yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yolumuz, bahtımız, geleceğimiz açık olsun.  Rabbim muhabbetimizi bol, yol arkadaşlığımızı daim eylesin” dedi.

Tek millet iki devlet

Başkan Ekrem Yüce, “Mevlam beraberliğimizi, kardeşliğimizi ve muhabbetimizi hep daim  kılsın. Hem ülkemiz hem de kardeşlerimiz türlü türlü sıkıntılardan geçiyor. Hemen yanı  başımızda kardeşimiz Azerbaycan Türkleri sınırda Karabağ’da savaş içinde. İşgalci, hukuk  tanımaz, iki yüzlü Ermenistan karşısında yiğitçe çarpışan, korkak düşmanı püskürten  kardeşlerimize selam olsun. Biz tek millet iki devlet kardeşiz. Biz ayrı bedenlerde, ayrı  yerlerde yaşayan fakat icap ettiğinde tek yürek olup çarpabilen bir milletiz. İnanıyoruz ki  Ermenistan’ın neredeyse 30 yıl süren işgali sonunda bitecek ve işgalci Ermeniler  Azerbaycan topraklarından def edilecektir” dedi.

Gençlik yıllarından tavsiyeler

Başkan Yüce, “Sizlerin karşısında olmak beni çok heyecanlandırıyor. Gözleriniz  içerisindeki parıltı, yüzlerinizdeki mücadele azmi beni çok eski günlere götürüyor. Benim  çocukluğum, ilk gençlik yıllarım burada geçti. Sizler gibi ilçemizin, şehrimizin, ülkemizin  ve ümmetin yararına iş yapmak, hizmet etmek için bizler de gündüz gece çalışırdık. Bizim  hizmet sevdamız, dava ufkumuzun temelleri bu topraklarda atıldı. O yıllarda bu ülkenin  evlatları olarak ortak bir derdimiz vardı. Bu millet ve bu ümmet gençlerden çok şey bekliyor.  Sizler dünyanın pek çok yerinde eziyet çeken mazlumların umudu ve ümidisiniz. Sizler  bizim geleceğimizsiniz” dedi.