SPOR
Giriş Tarihi : 09-10-2020 19:25   Güncelleme : 09-10-2020 19:28

Yaşar Zımba: 2 yıl Sakaryaspor’u yöneteceğim

Radyo Mega stüdyolarında yapımcılığını ve sunuculuğunu Cemil Tekin'in yaptığı “Sadece Spor” programına SASKF (Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu) Başkanı Yaşar Zımba konuk oldu. Program konuğu Zımba, Cemil Tekin'in sorularını yanıtladı.

Yaşar Zımba: 2 yıl Sakaryaspor’u yöneteceğim

Amatör Kulüpler Federasyonunun kulüpler üzerindeki maddi ve manevi katkısı nedir sorusuna Zımba; Amatör Spor Kulüplerinin transferlerden gelen katılımları Ankara’ya Federasyona gidiyor. Lisansların büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre federasyonumuza bütçe ayrılıyor. Gelirimiz bundan ibaret. Biz Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak, kulüplerimizin çıkarlarını savunup onlara faydalı olacak işler yaparız.

Ben göreve gelene kadar kulüplere hiç para verilmedi. Eski Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak zamanında Ankara TFF’nin seçim toplantısına katılmıştım. Kulüplere malzeme yardımı yapılmasından bahsedildi. Bende Bakanımıza "Göreve geldiğim zamandan beri kulüplere malzeme yardımı yapıldı. Ancak kulüplerin ekonomik sıkıntıları var. Bir seferlikte olsa bir ekonomik yardım yapalım" dedim. Bakanımda belirli kriterle kabul etti. Sadece Sakarya’ya değil Türkiye’deki tüm kulüplere ekonomik yardım yapıldı.

İbrahim Nalbant dönemi hakkında; Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığını kazandığımızda gün gelecek Sakaryaspor’u amatör camiası yönetecek dedim. O olay yanlış anlaşıldı. Amatör değil, Sakaryaspor denildi. Aslında her şeyin başı amatör.

Yaşar Zımba, Uğur Akkuş'un başkanlık isteği hakkında ise; "Bu süreç iyi yönetilemedi. Bir gün imkânım olursa 2 yıl Sakaryaspor'u yönetmek istiyorum. Bir Sakarya'lı olarak nasıl yönetilir göstermek istiyorum" dedi.

Son olarak Başkan Zımba, Radyo Mega ailesine program için teşekkürlerini sundu.