GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-10-2020 10:58   Güncelleme : 14-10-2020 11:37

Başkan Babaoğlu Şehir Konuşuyor programına konuk oldu

102.2 Radyo Mega'da Yahya Bakır'ın hazırlayıp sunduğu 'Şehir Konuşuyor' programının bu haftaki konuğu Turgut Babaoğlu'ydu. Gençlik yıllarından ve eğitim hayatından bahseden Başkan Babaoğlu "Çocukluk yıllarında birçok insana ders olacak bir hayat hikayem var." dedi.

Başkan Babaoğlu Şehir Konuşuyor programına konuk oldu

Siyasetin çok küçük yaşlarda hayatına girdiğini söyleyen Hendek Belediye Başkanı, sosyal hayatında hem siyaseti hem ticareti bir arada yürüttüğünü ve yoğun geçen çocukluk yıllarının şu anki idari hayatında büyük faydaları olduğunu söyledi.

Yahya Bakır'ın yönelttiği "Başkanım toplumsal faaliyetleri bu kadar yakından takip etme, cenazelere, düğünlere katılmaktaki bu denli hassasiyetinizin sebebi nedir?" sorusunu Sayın Başkan, yaşadığı toplumda ve mensubu olduğu ülkü ocaklarında gördüğü davranışların kendi hayatına yansıdığını, ailesinden gelen bir alışkanlık ve hassasiyet olduğu şeklinde cevapladı.

Programın devamında gençler için tavsiyeler veren ve gençlere okumanın şart olduğunu, okurken topluma faydalı olmanın, insanlara ve hayvanlara karşı duyarlı olmaları gerektiğini söyledi. İyi bir birey olmanın şartı, topluma yararlı bir fert ve vatanını milletini seven biri olmaktır, diyerek ifade etti.

Bir belediye başkanının başta kültür ve sanat olmak üzere toplumun her alanında var olması gerektiğini savunan Sayın Babaoğlu okuduğu Hendek Şiir'i ve yer aldığı koro faaliyetlerinden bahsederek sanata olan düşkünlüğünü gösterdi. Programın devamını 'Şehir Konuşuyor' sosyal medya platformlarından takip edebilirsiniz.