SPOR
Giriş Tarihi : 24-10-2020 16:51   Güncelleme : 24-10-2020 16:51

‘Sadece Spor’ programına bu hafta Adem Altun konuk oldu

Radyo Mega stüdyolarında yapımcılığını ve sunuculuğunu Cemil Tekin'in yaptığı “Sadece Spor” programına Akyazı & Karapürçek Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Adem Altun konuk oldu. Program konuğu Altun, Cemil Tekin'in sorularını yanıtladı.

‘Sadece Spor’ programına bu hafta Adem Altun konuk oldu

Yapılan projeler hakkında; “Karapürçek spor tesisi il müdürümüz Arif Özsoy ve Karapürçek Belediye Başkanımız Orhan Yıldırım’ın destekleriyle oluşan bir proje. Karapürçek’te judodan tutun yağlı güreşe kadar birçok spor dalımız faaliyet gösteriyor. Sporcularımızın mağdur olmasını istemedik. Biz onlara fikri sunduk. Belediye başkanımız ve İl Müdürümüz olumlu şekilde dönüş yaptılar ve hemen belediye binasının yanındaki yeri bize 20 yıllığına tahsis ettiler. Bizde İl Müdürümüzün yatırımıyla birlikte salonumuzu belli bir seviyeye getirdik. Kadınlar için pilates ve zumba yapabilecekleri alanlar hazırladık. Projemiz şu an devam ediyor. Yine Karapürçek’e suni çim saha projesinin yapımına da başladık. En kısa zamanda projemizin biteceğinin müjdesini de verelim.

Akyazı’da 100 bine yakın bir nüfusumuz var. Araştırmalarımızın sonucunda bazı spor branşlarının eksik olduğunu saptadık. 35 futbol kulübümüz var ancak diğer spor dallarında futbol kadar aktif değiliz. Bunlar için çalışmalar yürütüyoruz.

Akyazı’da 80 li yıllarda yapılmış eski bir tesisimiz var. Bu yüzden geçtiğimiz yıllarda şampiyonaya ev sahipliği yapmamız uygun bulunmadı. Şu an Akyazı’ya yarı Olimpik yüzme havuzu, bin kişilik spor salonu ve en üst düzeyde gençlik merkezinin yapımının müjdesini verebilirim" dedi.

Son olarak Altun, Radyo Mega ailesine program için teşekkürlerini sundu.