SPOR
Giriş Tarihi : 29-10-2020 10:21   Güncelleme : 29-10-2020 10:21

PELE MEHMET'İN HEYKELİ DİKİLMELİ

Usta Gazeteci Fethi Satıcı, Covid-19'a yakalanarak dün vefat eden Kırkpınar Başcazgırlarından Pele Mehmet lakaplı Mehmet Tura'nın heykelinin Edirne Kırkpınar, Balıkesir Kurtdere, Antalya Elmalı ve Antalya Kumluca Er Meydanına dikilmelidir diyerek Belediye Başkanlarına çağrıda bulundu.

PELE MEHMET'İN HEYKELİ DİKİLMELİ

HEYKELİ DİKİLMELİ

Edirne Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerinin Altın Kemerli Baş cazgırlarından Rahmetli Pele MEHMET TURA’nın heykelinin Edirne Sarayiçi, Elmalı, Kurtdere ve Kumluca Er Meydanına hatırasını yaşatma adına HEYKELİNİN veya BÜSTÜNÜN dikilmesini yağlı güreşin eskilerinden ve Türkiye’nin ilk Altın Kemerli Gazetecisi olarak öneriyorum. Özellikle bu gibi konularda çok hassas olduğunu bildiğim Edirne Belediye Başkanımız Sayın Recep GÜRKAN başkanımızın RİCAMI ve UYARIMA DİKKATE ALACAĞINI ve gereğini yapacağına da yürekten inanıyorum.

FAZLASIYLA HAK ETTİ

Kırkpınar Yağlı güreşlerine yaklaşık kesintisiz olarak hizmet eden İznikli Pele Mehmet TURA ustamız aynı süre içerisinde Elmalı, Kurtdere, Kumluca ve yerel yağlı güreşleri olan katkı ve hizmetleriyle HEYKELİNİN veya BÜSTÜNÜN dikilmesini fazlasıyla hak etti.

HABER: FETHİ SATICI / İSTANBUL