GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2020 17:05   Güncelleme : 09-11-2020 17:05

Endonezya Büyükelçisinden Vali Çetin Oktay Kaldırım’a Ziyaret

Bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere İlimize gelen Endonezya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Lalu Muhamad Iqbal, beraberindeki heyet ile birlikte Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım’ı makamında ziyaret etti.

Endonezya Büyükelçisinden Vali Çetin Oktay Kaldırım’a Ziyaret

Vali Çetin Oktay Kaldırım tarafından karşılanan Büyükelçi Lalu Muhamad Iqbal, makama girişte Şeref Defterini de imzaladı.

Misafirperverliklerinden dolayı Vali Çetin Oktay Kaldırım’a teşekkür ettiklerini belirten Büyükelçi Lalu Muhamad Iqbal, Sakarya’da bulunmaktan dolayı da mutlu olduğunu dile getirerek Endonezya-Türkiye ilişkilerinin daha da gelişmesi için özveriyle çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen Vali Çetin Oktay Kaldırım, Endonezya ile ticari, ekonomi ve eğitim alanları başta olmak üzere her alanda dostane ilişkiler içerisinde bulunduklarına işaret ederek sürdürülen bu iyi ilişkilerin artarak devam etmesi ve geliştirilmesinin önemine değindi.

Sohbet havasında geçen ziyarette İlimizde çok sayıda Endonezyalı öğrenciye ev sahipliği yaptıklarını da ifade eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, şehrimizin tarihi ve kültürel değerleri ile doğal güzelliklerinin yanı sıra, sanayi ve yatırımlar hakkında da bilgiler verdi.