SPOR
Giriş Tarihi : 10-11-2020 10:31   Güncelleme : 10-11-2020 11:44

Sadece Spor programına bu hafta Mehmet Atmaca konuk oldu

Radyo Mega stüdyolarında yapımcılığını ve sunuculuğunu Cemil Tekin'in yaptığı “Sadece Spor” programına Pamukova Gençlik ve Spor İlçe Müdürü, TGF Yağlı Güreş MHK Başkan Vekili ve Pamukova 1968 Spor Teknik Direktörü Mehmet Atmaca konuk oldu. Program konuğu Mehmet Atmaca, Cemil Tekin'in sorularını yanıtladı.

Sadece Spor programına bu hafta Mehmet Atmaca konuk oldu

Program daha çok soru cevap şeklinde geçti. Cemil Tekin Sordu, Mehmet Atmaca tüm içtenliğiyle cevapladı.

“Hocam daha önce de birçok başkanla çalıştınız federasyonlarda görev yaptınız, Musa başkana baktığınız zaman eski dönemlere göre güreş federasyonunu nasıl buluyorsunuz? Nasıl çalışmaları var?” sorusuna Mehmet Atmaca, “Türkiye’de gerçekten federasyon başkanlığı yapmış abilerimiz kardeşlerimiz çok değerli insanlar var. Hepsi kendi bilgi ve becerisine dayanarak bu millete madalyalar kazandırdılar. Şuan ki durumda son olimpiyatlarda alınan madalyalar ortada. Musa Başkanın güreşçilerle iletişimi ortada. Ona bir federasyon başkanı değil de abi olarak, öbür milli takım sporcularının hepsinin ondan bir güç alarak, onu arkalarında bir abi gücü olarak gördüklerini çok iyi bilen birisiyim. Onun için Türk güreşi, o olimpiyatlarda büyük bir başarı aldı. Yine inşallah olimpiyatlar olursa aynı başarıyı alacaklar. Burada önemli olan şu; Musa Başkanın sporun içinden gelip bir başkan gibi değil bir abi gibi, arkadaş gibi sporcularımızın her sorunuyla ilgilenmesi. Bu işler gönül işi, sevgi işi seversen başarılı olursun.” diyerek cevap verdi.

Cemil Tekin'in “Bölgesel ligler oynanmadı. Aralık ayı dediler Ocak ayına kaldı. Profesyonel ligler oynatılırken Pamukova 1968 Spor'unda içinde bulunduğu Bölgesel Lig (BAL) ve amatör kümelerin oynatılmaması konusunda bence yanlış yapıldı. Siz bu konuda, biz de oynamalıydık mı diyorsunuz? Düşünceleriniz nelerdir?” futbolla ilgili bu sorusuna program konuğu Atmaca, “Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba'ya teşekkür ediyorum. Gerçekten o TASKK içerisinde de çok etkili. Sakarya takımlarının hakkını çok iyi korudu. Normalde Sakarya’dan Bal Ligine bir takım çıkıyordu, dört takım çıkarttı. Biz şundan yanayız, geç olsun temiz olsun." diyerek yanıt verdi.

"Sadece Spor" programına katılımlarından dolayı memnuniyetini dile getiren program sunucusu Cemil Tekin, bulunduğu görevlerde Mehmet Atmaca'ya başarılar temennisinde bulundu. Program, içilen çay ve çekilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu.