SİYASET
Giriş Tarihi : 18-11-2020 19:03   Güncelleme : 18-11-2020 19:39

MHP İLÇE BAŞKANININ AÇIKLAMASI SOSYAL BARIŞI ZEDELEMEKTEDİR

Gelecek Partisi Hendek İlçe Başkanı Musa Akıcı, MHP İlçe Başkanı Burhan Namlı’nın sosyal barışı zedeleyen açıklamasını esefle kınadıklarını söyleyerek karşı açıklamada bulundu.

MHP İLÇE BAŞKANININ AÇIKLAMASI SOSYAL BARIŞI ZEDELEMEKTEDİR

SESSİZ Mİ KALSAYDIK?

İlçemizde Hendek Belediye Başkanlığınca verilen izin sonrasında ilçe merkezinde açılan Yöresel  Ürünler Fuarı ile ilgili olarak Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı tarafından yapılan açıklamaya destek olmak adına görüşlerimizi ifade ettik ve yapılan açıklamaya destek çıktık.

HİÇ BİR SIFAT BELİRTMEDİK, SADECE YAPILANI ELEŞTİRDİK

Ne hazindir ki gerek oda başkanımızın gerekse bizim  destek açıklamamızda etkinliği düzenleyen derneğin adı belirtilmediği aleni olarak ortada iken, ilçemiz MHP ilçe başkanı sayın Burhan Namlı’nın yaptığı açıklamayı esefle kınıyoruz.

AÇIKLAMA BİR HEZEYANDIR, ÇARESİZLİĞİN DIŞA VURUMUDUR

Dünyayı saran ve ikinci dalga Pandemi salgını ile mücadele edildiği günümüzde devletin yetkili makamlarınca da bu tür organizasyonların yapılmaması yönünde görüş ve önerileri varken yapılıyor olmasını bizlerde kınadık ve oda başkanımıza destek çıktık. Gelin görün ki MHP ilçe başkanlığınca yapılan basın açıklamasında ilçe esnafını zarara uğratacak, pandemi salgınına davetiye çıkartacak nitelikte olan fuarın açılmasının zararları gözardı edilmesi bir yana ilçemizde süregelen sosyal barışı sekteye uğratacak, özellikle vatandaşlarımızı guruplaşmaya, hatta kavgaya sürüklemeye yönelik açıklaması bir hezeyandır, bir çaresizliğin dışa vurumudur.

Biz Gelecek Partisi Hendek İlçe Başkanlığı olarak hiçbir derneğin ismini, sıfatını kullanmadan sadece yapılan eylemin yanlışlığına dikkat çekmiştik. Oysa MHP ilçe başkanlığınca yapılan açıklamada, Ülkü Ocakları vurgusu yapılarak, “maskeleri düştü, daha önce yapılan kermeslerde sesleri çıkmayanlar  ülkücü düşmanlığı yapıyorlar” babındaki açıklaması gerçeği yansıtmamakta sosyal barışa darbe vurmaktadır.

BU BİR KERMES DEĞİLDİR

Kaldı ki dernekler farklı bir tüzüğe tabi olup kermes altında düzenlenecek olan etkinliklerin iznini veren makam Hendek Belediyesi değil İlçe Kaymakamlığıdır. Bu nedenle bizlere hitaben; “daha önce yapılan vakıf ve derneklerin yapmış oldukları kermeslere ses çıkarmadığımızı iddia etmesi bugün hala devam eden Yöresel Ürünler Fuarı’nın kermes ile uzaktan yakından alakası yoktur.” diyerek karşı açıklamada bulundu.

BELEDİYEYE GELİNCE;

HEDEF SAPTIRMA

Yöresel Ürünler Fuarına izin veren makam Hendek Belediyesi’nin de yaptığı basın açıklaması yapılan yanlışlığı algı yönetimi ile örtme ve kapatma, hedefi ve amacı farklı yerlere çekme girişiminden başka bir şey değildir.

ELEŞTİRİYE KAPALI OLANLARI BİR KEZ DAHA DÜŞÜNMEYE DAVET EDİYORUM

Küçücük bir eleştiriye dahi tahammül gösteremeyenler, beceriksizliklerini örtbas edebilmek adına önyargılı bir bakışla  belediye düşmanlığı olarak görmekte bizleri saldırmakla suçlamakta, menfaatlerimizin kesildiği iddiasında bulunabilmekteler.

AKLI SELİME DAVET

Belediye ile hiçbir ticari ilişkimiz bulunmadığını kendileride bilmelerine rağmen böylesi bir iddia ve ithamda bulunulması çaresizliğin bir göstergesidir, Hendek Belediyesi yaptığı bu açıklama ile kendisini temize çıkartamaz. Esnaflarımız üzerinde bıraktığı olumsuz etkiyi ortadan kaldıramaz. Hendek Belediyesini bir kez daha uyarıyor, aklı selim düşünmeye davet ediyoruz.