SİYASET
Giriş Tarihi : 18-11-2020 19:25   Güncelleme : 18-11-2020 19:50

BAYRAKTAR: DÜŞMAN DEĞİL, HENDEK SEVDALISIYIZ!

CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar, son yaşanılan panayır konusuyla alakalı bir basın açıklamasında daha bulundu.

BAYRAKTAR: DÜŞMAN DEĞİL, HENDEK SEVDALISIYIZ!

İlçemizde kurulan panayır ile ilgili İlçe Başkanlığımızca yaptığımız açıklamamıza; Hendek Belediyesi Basın Müdürlüğü tarafından yakışıksız, hakaret içeren bir açıklama yapıldı.

Sanırım yaptığımız açıklamayı, anlayamamış olmalılarki, bu ifadeyi kullandılar. Biz yapılan yardımları değil zamanlamasını eleştiriyoruz.

Hendek Halkının Belediyesi, esnafın yanında yer alan bu açıklamamıza maalesef  “düşmanlık” ifadesini kullanmış.

Sayın yetkililer, daha öncede belirttiğimiz gibi; eleştiri doğruya götürür, düşmanlığa değil. Biz güzel ilçemizde hiçbir  dönemde ayrıştırıcı bir dil kullanmadık, kullanmayacağızda.

Bizler Hendek sevdalısıyız. Şunu unutmayalım hiçbirimiz, birbirimizin düşmanı olamayız. Cenazede, düğünde, bayramda her zaman yan yanayız. Böye söylemler bize yakışmaz, hele belediye gibi bir kamu kurumundan gelirse hiç yakışmaz.

CHP Hendek İlçe Başkanı ve bir esnaf olarak esnafımızın sorunlarını çok iyi biliyorum. Tabiiki bunları her platformda dile getireceğim.

Daha önce defaten yazdığımız ve ilçemize katkı sağlayacak Hendek’in sorunları ile ilgili önerilerimize bugüne kadar ne yazıkki cevap vermediniz.

Ayrıca ilçemizdeki tüm gazeteci arkadaşlarımızında çok iyi bildiği gibi; CHP Hendek İlçe Başkanlığı olarak tüm basın açıklamalarımız ve yazılarımızı sadece kendimiz yazar ve altına imzamızı atarız. Biz hiç bir dönemde, kimsenin güdümünde olmadık, olmayacağızda.

Bu ayrıştırıcı söylemlerin bir kez daha yaşanmaması ve bu güzel ilçemizin daha yaşanılabilir olması için, yapılan her öneri ve eleştirinin sizler tarafından dikkate alınması gerekir.

Bir kez daha siz ve tüm siyasilerden ricamız, söylemlerimizde barış dilinin kullanılmasını önemseyelim. Topluma örnek olması gereken kişilerin ağzından çıkan bu hakaret vari sözler, toplumu ayrıştırır, yanlışa götürür.

Bu anlamda; yapılan her eleştiriyi kendinize yapılmış düşmanca bir tavır olarak görmemenizi bekliyor, herkesi sağduyulu olmaya davet ediyoruz.

 

Nihat BAYRAKTAR
CHP Hendek İlçe Başkanı