SPOR
Giriş Tarihi : 19-11-2020 11:48   Güncelleme : 19-11-2020 11:48

ACIMIZ BÜYÜK REŞİT KARABACAK'I KAYBETTİK

Minderde kazandığı başarılarla Türkiye'ye büyük mutluluk yaşatan Avrupa şampiyonu ve milli takım antrenörü Reşit Karabacak, Covid-19 tedavisi gördüğü Bursa Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

ACIMIZ BÜYÜK REŞİT KARABACAK'I KAYBETTİK

Türk güreşinin önemli isimlerinden 66 yaşındaki Karabacak, güreşe İzmir'de 19 yaşındayken başladı. Karabacak, ilk şampiyonluğunu da güreşe başladıktan 1 yıl sonra, serbest stilde Balkan birinciliği ile elde etti. Sonrasında Akdeniz ve Avrupa şampiyonu olan Karabacak, dünya şampiyonalarında da elde ettiği başarılarla Türkiye'nin gururu oldu.

Karabacak, sporu bıraktıktan sonra milli güreş takımının antrenörü olarak görev yaptı. Bir süre önce Covid-19 hastalığına yakalanan Karabacak geçtiğimiz gecede kalp krizi geçirdi. Durumu günden güne ağırlaşan şampiyon güreşçi daha fazla direnemedi ve hayatını kaybetti. Türk güreşine büyük hizmetleri dokunan Reşit Karabacak'a Allah'tan rahmet, ailesi, sevenleri ve tüm güreş camiasına başsağlığı dileriz.

Merhumun cenazesi 19 Kasım 2020 Perşembe (Bugün) Saat: 15:00'da ikindi namazına müteakip Bursa Merkez Dikkaldırım Merkezli Camiinde defnedilecektir.