Hendek Güncel
HV
28 OCAK Cumartesi 03:34
Advert Advert Advert

BALSU'DAN FINDIK ÜRETİCİLERİNE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Hendek Ordulular Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği ve BALSU ortak çalışmasıyla "Fındık Üreticilerini Bilgilendirme Buluşması" etkinliği düzenlendi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-12-2022 17:19
BALSU'DAN FINDIK ÜRETİCİLERİNE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Düzenlenen etkinliğe, fındık üreticileri yoğun ilgi gösterdi

Hendek Ordulular Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği ve BALSU ortaklığıyla düzenlenen etkinlikte, BALSU sürdürülebilirlik ekibi uzmanları tarafından, "BALSU Sürdürülebilir Fındık Yetiştiriciliği Programı" hakkında genel bilgilendirme konuşması yapıldı. BALSU Sürdürülebilir Fındık Yetiştiriciliği Programı bilgilendirme konuşması; BALSU Tarımsal Çevre Uzmanı-Ziraat Mühendisi Melek Sağut, BALSU KSS ve izlenebirlilik Uzmanı-Ziraat Mühendisi M. Gizem Baydar ve BALSU Sosyal Projeler Uzmanı- Sosyolog Aybüke Aydoğmuş, tarafından yapıldı.

Bölgemiz ve insanlarımızın önemli geçim kaynaklarından biri olan fındık için, BALSU sürdürülebilirlik ekibi uzmanları tarafından, üreticilere, "Balsu Sürdürülebilir Fındık Yetiştiriciliği Programı" hakkında genel bilgilendirme yapıldı. Fındıkta verim ve kalitenin artırılması, biyoçeşitliliğin korunması ve toprak yapısının iyileştirilmesi, sertifikasyon ve izlenebilirlik, insan onuruna yakışır şekilde üretim yapılması ve çocuk işçiliğiyle mücadele için örnek uygulamalar aktarıldı.

AdminAdmin

YORUMLAR