Hendek Güncel
HV
02 ARALIK Cuma 23:07
Advert Advert Advert

Başkan Kadir Yağlı'ya soruyoruz: "Basına küfür eden Mahalle Muhtarı kim?"

Hendek Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Yağlı'dan açıklama bekliyoruz.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2022 08:45   Güncelleme : 09-11-2022 09:21
Başkan Kadir Yağlı'ya soruyoruz:

İlçemiz Hendek'te birkaç gündür bir basın mensubu kardeşimizle bir mahalle muhtarının telefon konuşmasındaki yaşanılanlar konuşuluyor. Basın mensubu arkadaşımız, Hendek Belediyesinin Hendek'li muhtarlar için düzenlemiş olduğu Çanakkale gezisi ile alakalı kendisinin şahsi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bu gezinin doğru olmadığını, muhtarların yerine bu organizasyonun okul öğrencilerine yönelik olsaydı daha iyi ve güzel olacağını dile getirmişti.

Hiç kimse hiç kimseye küfür edemez

Ne olduysa o paylaşımdan sonra oldu. Paylaşım sonrası aramalar, telefon konuşmalarının ardı arkası kesilmedi. Bakın beyler; siz halkın oyları ile o koltukta oturuyorsunuz. Çok kutsal bir görevi icra ediyorsunuz. Nasıl ki; sizler kamu görevi yapıyorsunuz ya küfüre maruz kalan gazeteciler de kamu görevi yapıyor. Kim olursa olsun, hangi meslekte olursa olsun hiçbir kimse hiçbir kimseye küfür edemez ve bu hakka da asla sahip değildir.

Başkan Yağlı bu duruma neden sessiz kalıyor?

Hendek Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Yağlı, yaşanılan bu nahoş durumdan dolayı bir an önce açıklama yaparak gazetecilerden özür dilemelidir. Her fırsatta vatandaşların ve muhtarların yanında duran, mahallelere yapılan hizmetlerin yapılmasında siz basın mensuplarının rolleri büyüktür diyerek takdir edilen gazeteciler küfürü hak etmiyor. Sesimizi duyurun diyerek, muhtarlar tarafından işleri düşünce aranılan gazetecilere yine bir muhtar tarafından küfür ediliyorsa, o kurumun başındaki mülki amir bir an önce bu duruma maruz kalan gazeteciden özür dilemelidir. Eğer ki; Başkan Yağlı tarafından gerekli özür dilenmezse bu ayıp o kurumun ayıbı olarak kalacaktır.

AdminAdmin

YORUMLAR