Hendek Güncel
HV
21 MAYIS Salı 06:06
Advert Advert

Büyükşehir bilek güreşçisi Avrupa yolunda

Büyükşehir Belediyesi sporcusu Akif Can Filiz, Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım seçmelerinde önemli bir başarıya imza attı. U-23 kategorisinde şampiyonaya katılan Filiz, 80 kilogramda Türkiye ikincisi olarak Milli Takım kadrosuna girmeye hak kazandı.

SPOR
Giriş Tarihi : 28-04-2023 15:45
Büyükşehir bilek güreşçisi Avrupa yolunda

Sakarya Büyükşehir belediyesi bilek güresi sporcusu Akif Can Filiz, elde ettiği başarılarla adından söz ettirmeye devam ediyor. 25-29 Nisan tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım seçmelerine katılan Filiz, şampiyonayı Türkiye ikincisi olarak tamamladı. U-23 kategorisi 80 kilogramda şampiyonaya katılan başarılı sporcu, elde ettiği bu sonuçlarla birlikte Milli Takım kadrosuna girmeye hak kazandı.

Şampiyonluk armağan etmek istiyorum

Avrupa Şampiyonası’nda hem şehrimizi hem ülkemizi temsil edecek olan Akif Can Filiz, “Sıkı bir antrenman süreci geçirdik ve şampiyonada iyi bir sonuç aldık. Burada aldığımız sonuçlarla Milli takım bünyesinde Avrupa Şampiyonası’na gideceğiz. Orada da elimden gelenin en iyisini yaparak, hem şehrimize hem de ülkemize bir şampiyonluk armağan etmek istiyorum” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR