Hendek Güncel
HV
31 MART Cuma 22:22
Advert Advert

Büyükşehir’in eğitici gezileri sayesinde gelecek nesiller su bilinci ile yetişiyor

Büyükşehir Belediyesi, SASKİ tarafından öğrencilere yönelik gerçekleştirdiği kurum gezileri sayesinde gelecek nesillerin su konusunda bilinçli olmasını sağlıyor. Su ile elde enerjinin aşamalarına tanıklık eden öğrenciler ADASU HES Tesislerini gezerek çalışmaları yakından incelediler.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-03-2023 12:25
Büyükşehir’in eğitici gezileri sayesinde gelecek nesiller su bilinci ile yetişiyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), gelecek nesillere örnek olan çalışmalarını öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor. Belirli aralıklarla gerçekleştirilen tesis gezilerine ilkokul düzeyinden üniversite öğrencilerine kadar tüm öğrenciler katılıyor. ADASU HES Tesislerini öğretmenleri ile birlikte ziyaret eden Yücel Ballık Ortaokulu öğrencileri tesiste sorumlu olan uzman personeller tarafından su sayesinde üretilen enerji hakkında bilgilendirildi.

Öğrenciler enerji üretim aşamalarını yakından inceledi

Kurum tarafından yapılan açıklamada, “Kıymetli öğrencilerimize, gelecek nesillerimize hayata geçirdiğimiz başarılı çalışmalarla örnek olmak bizlere gurur veriyor. Bizler yarınlarımızı düşünerek hayata geçirdiğimiz çalışmalara genç nesillere örnek olurken umuyoruz ki onlar bizden aldığı bilgileri geliştirerek daha büyük projeleri ülkemize kazandıracaklar. ADASU HES sayesinde şehrimize kazandırdığımız enerjinin aşamalarını öğrencilerimize yakından anlatırken aynı zamanda Sakarya Nehri’nin temizliği hakkında da öğrencilerimiz bilinçlendirildi” ifadeleri kullanıldı.

Cemil TekinCemil Tekin

YORUMLAR