Hendek Güncel
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 04:21
Advert Advert Advert

Diyarbakırlı gençler Sakarya’ya hayran kaldı

Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır’dan gelen öğrencilere şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini gezdirdi ve vatandaşın hayatını kolaylaştıran yatırımlarını tanıttı. Gezinin en anlamlı ziyareti ise Diyarbakırlı vatandaşların çok sevdiği Sakaryalı Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ın kabir ziyareti oldu. Öğrenciler kardeşliğin şehri Sakarya’ya hayran kaldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-07-2023 21:43
Diyarbakırlı gençler Sakarya’ya hayran kaldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin yatırımları, tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı için gerçekleştirilen geziler tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen organizasyonun son konukları Diyarbakır Ombudsman Öğrenci Topluluğu oldu. Şehrin muhtelif yerlerinde keşfe çıkan öğrenciler, Diyarbakır halkı adına vefa örneği göstererek Şehit Gaffar Okan’ın mezarını ziyaret ettiler.

Güzelliklere hayran kaldılar

Gezi programı kapsamında ilk olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen, Türkiye’nin tek parça halindeki longoz ormanı olan Acarlar Longozu gezildi, Sakarya Nehri’nin Karadeniz’le buluştuğu nokta Yeni Mahalle, Büyükşehir marifetiyle yenilenen İl Ormanı Tabiat Parkı gibi doğal güzellikler ziyaret edildi.

Yatırımlar tanıtıldı

Diyarbakırlı öğrenciler daha sonra Büyükşehir’in şehre kazandırdığı ve BELPAŞ marifetiyle işletilen Hanımeli Pazarı, Şifa Evi, Çikolata Evi, Vagon Park, Orman Park ve Kent Park işletmelerini inceleyerek şehir hakkında fikir sahibi oldular. Türkiye’nin önde gelen bitki üretim merkezi Fidan A.Ş. üretim alanı ve satış noktası Bahçem Park, domates üretiminde modern tekniklerin kullanıldığı Seracılık Mükemmeliyetçilik Merkezi, tarımsal üretim gerçekleşen Melen Botanik Vadisi’ndeki görsel harika lavanta bahçesinde bol bol fotoğraf çekildiler. Minik dostlarımızın yuvası Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki modern yapıları da ziyaret eden gençler Sakarya’ya hayran kaldı.

AdminAdmin

YORUMLAR