Hendek Güncel
HV
02 ŞUBAT Perşembe 12:02
Advert Advert Advert Advert

Fatih Akgün, İYİ Parti Sakarya İl Başkanlığı'na adaylığını açıkladı

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan’nın yeni dönemde il başkanlığına aday olmayacağını açıklaması üzerine İYİ Parti Sakarya Teşkilat Başkanı Fatih Akgün, adaylığını ilan etti. Yoğun katılım ile gerçekleşen adaylık açıklamasında İYİ Parti İl Yönetimi, İYİ Parti İlçe Başkanları ve Yönetimleri, Komisyon Başkanları, Yeni Yönetimde görev alacak isimler, İYİ Parti Kurucular Kurulu eksiksiz olarak tam kadro yer aldı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 20-12-2022 17:06
Fatih Akgün, İYİ Parti Sakarya İl Başkanlığı'na adaylığını açıkladı

İYİ Parti Sakarya Teşkilat Başkanı Fatih Akgün, il başkanlığı binasında açıklama yaptı

Fatih Akgün yaptığı açıklamada: ‘’Kıymetli hemşehrilerim, değerli dava arkadaşlarım, bizler 2017’de çok zor şartlar altında bir yola çıktık. Sonraki süreçte aramıza birçok kıymetli büyüğümüz, arkadaşımız ve kardeşimiz katıldı. O gün imkânsız denilen bu mücadele, bu insanlar sayesinde bugün milletin umudu oldu. Hatırlayalım, İYİ Parti’nin ilk kurulduğu zamanlarda, her sabah yeni bir iftira ile uyanıyor, maddi manevi baskılara maruz kalıyor, bu onurlu rozetin gölgesine, yanaşmaya korkutulan insanlardan “vazgeçin başaramazsınız” cümleleri duyuyorduk’’ dedi.

‘’En sıkıntılı günlerde en zor görevlere talip olduk’’

Akgün: ‘’İşte o zor şartlar altında yola çıkanlardan biri de bendim. Öncelikle belirtmeliyim ki, biz hiçbir zaman meseleye şahsi menfaat gözeterek yaklaşmadık ve mevzu vatansa gerisi teferruattır şiarıyla üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye çalıştık. 2017’de Ferizli Kurucu İlçe Başkanlığı görevini üstlenerek, en sıkıntılı günlerde en zor görevlere talip olduk. İlçe Başkanı olarak görev yaptığım 2019 yerel seçimlerini, Ferizli ilçemizde beklenenin üzerinde bir sonuçla tamamladık. Seçimlerin ardından bunun bir bayrak yarışı olduğu bilinciyle ve Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener’in üstün çabaları sayesinde toplum nezdinde kabul görmesinin verdiği mutlulukla görevi başka bir dava arkadaşımıza devretme kararı aldım’’ diye belirtti.

‘’Gidilecek çok yol, aşılacak çok engel ve başarılacak çok iş var’’

Akgün: ‘’Ancak bize düşen görev bitmedi. Yerel seçimlerin ardından İl Başkanımız Sn. Selçuk Kılıçaslan’ın başkanlığında yeni bir yapılanmaya giden İl yönetimimizde İl Teşkilat başkanlığı görevine getirildim ve 3 sene boyunca bu görevi layıkıyla sürdürmeye gayret ettim. Şu an bu salonda bulunan tüm ilçe başkanlarımız ve daha önce ilçe başkanlığı yapmış kıymetli yol arkadaşlarımız ile birçok zorluğun üstesinden beraber geldik. Eğer ortada Sakarya teşkilatının büyük bir başarısı var ise bu öncelikle Genel Başkan Yardımcımız ve Sakaya Milletvekilimiz Sn. Ümit Dikbayır, İl Başkanımız Sn. Selçuk Kılıçaslan, kıymetli ilçe başkanlarımız ve cefakar yöneticilerimizin sayesindedir. Biliyoruz ki daha gidilecek çok yol, aşılacak çok engel ve başarılacak çok iş var. Şimdi hedefimiz bu aziz milletin makus kaderini değiştirmektir ve bu değişimin olacağı yer, sandıktan başka bir yer değildir’’ diye ifade etti.

‘’Tüm adaylara da şimdiden başarılar dilerim’’

Akgün: ‘’Bu sebeple önümüzdeki seçimlere çok daha güçlü, çok daha inançlı ve çok daha hazır bir şekilde girmek için genel merkezimizin aldığı kongre kararını yerine getiriyoruz. Bu başarılı teşkilatın başkanı olarak, kongre süreçlerini sorunsuz, tam bir eylem ve güç birliği içerisinde geçirmemize yardımcı olan tüm yöneticilerimize teşekkür ederim. Hepinizin bildiği gibi Kıymetli İl Başkanım Sayın Selçuk Kılıçaslan 8 Ocak 2023 Pazar günü yapacağımız İl Kongremiz de İl Başkanlığına aday olmayacağını açıkladı. Bu noktada Sakarya Teşkilatlarının yeni İl Başkanını seçeceği kongremizin birlik, beraberlik ve coşku içinde geçmesinin en büyük temennimiz olduğunu belirtmek isterim. Bu onurlu göreve talip olacak tüm adaylara da şimdiden başarılar dilerim’’ dedi.

‘’ Sakarya İYİ Parti İl Başkanlığına aday olduğumu açıklıyorum’’

Akgün: ‘’Değerli dava arkadaşlarım en başta da belirttiğim gibi bizler bugüne kadar tarafımıza layık görülen hiçbir görevden imtina etmedik, bundan sonra da aynı kararlılıkla partimize ve memleketimize hizmet etmeye devam edeceğiz. İlçe Kongrelerimizin tamamlanmasıyla birlikte, kıymetli yol arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde, yine önemli bir göreve talip olmam gereği hasıl olmuştur. Ve bugün, bu şerefli göreve talip olmak için gereken özgüveni, fedakâr ve cesur dava arkadaşlarımdan alarak. Sakarya İYİ Parti İl Başkanlığına aday olduğumu açıklıyorum. Biz sadece bir il başkanlığına değil, tarihin en önemli seçimine, bir milletin kaderinin değişmesine, gençleri hayal kurabilen, hiçbir evladı yatağa aç girmeyen bir memleketin hevesine talip oluyoruz. Biz yorulmak bilmeden çalışmaya, memleketin her ferdine faydalı olmaya talip oluyoruz. Biz ranta, zenginleşmeye değil Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda gösterdiği hedefe emin adımlarla yürümeye talip oluyoruz. Bu nedenle durmadan, yorulmadan, memleket için, Sakarya için tüm teşkilatlarımızla birlikte çok çalışacağız. Biliyoruz ki muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur’’ diye konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR