Hendek Güncel
HV
08 HAZİRAN Perşembe 19:21

HENDEK İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN ANLAMLI ZİYARET

Geçtiğimiz günlerde Hendek Muammer Sencer Caddesinde Hendek Belediyesi ve MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı Hendek’teki İmam Hatip Okulları işbirliği ile düzenlenen ve 3 gün açık kalan Eğitimde Tek Yürek Kermesinde elde edilen gelirle alınan kırtasiye ve gıda malzemeleri ihtiyaç sahibi öğrencilerle buluştu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-04-2023 16:00
HENDEK İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN ANLAMLI ZİYARET

11 ili etkileyen asrın felaketi deprem sonrası ilçede çeşitli organizasyonlarla deprem bölgesine yardımlar sürüyor. Son olarak Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretim Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü proje çerçevesinde Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulları, depremzede öğrencilerin ihtiyaçları için hayır panayırı düzenledi. Çeşitli ürünlerin standlarda satışa sunulduğu kermesten elde edilen gelirle alınan kırtasiye ve gıda malzemeleri Deprem Bölgesi Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan Bağlarbaşı İmam Hatip Ortaokuluna ulaştı.

Konu ile ilgili Hendek İmam Hatip Ortaokulu tarafından yapılan açıklamada, "Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün yürüttüğü "Eğitimde Tek Yürek" projesi kapsamında Okul Müdürümüz Selçuk Tazim önderliğinde Fen Bilimleri Öğretmenimiz İlkay Yener Demirtaş, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenimiz Ali Rıza Albayrak Hendek İHO Ailesini temsilen Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan Bağlarbaşı İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti.

Düzenlenen kermesten elde edilen gelirle alınan kırtasiye ve gıda malzemelerini ihtiyaç sahibi öğrencilerle buluşturan ekibimiz, yüzlerde tebessüm oluşturarak kardeş okulumuz ile gönül köprüleri kurdu. Bu süreçte gönüllere dokunmamıza vesile olan Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne, umutları yeşerten iyiliği yaşatan destekçilerimize, velilerimize, öğrencilerimize, öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz. Ulaşımda emeği geçen Asil Tur'a ve Bayram Yılmaz'a ayrıca teşekkür ederiz." denildi.

AdminAdmin

YORUMLAR