Hendek Güncel
HV
02 ŞUBAT Perşembe 11:33
Advert Advert Advert Advert

İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şubesi'nde Bayrak Değişimi

Türkiye’nin köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olan İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şubesi'nin Olağan Genel Kurulu gerçekleşti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-01-2023 08:34
İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şubesi'nde Bayrak Değişimi

Tek listeyle gidilen Genel Kurul’da Yılmaz Çiğdem ve ekibinin listesi oy birliği ile seçildi.

İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şubesi Olağan Genel Kurulu, üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Necip Fazıl Kısakürek Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nun konferans salonunda üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen programda tek listeyle gidilen Olağan Genel Kurul’da başkan yardımcısı olarak görev alan Yılmaz Çiğdem, mevcut listeden ve yeni ilavelerle sunduğu liste kabul edildi.

“İlim Yayma Cemiyeti ilim ve irfan yuvası”

Sözlerine kelamların en güzeli “Allah’ın selamı ve rahmeti üzerimize olsun” ile başlayan Yılmaz Çiğdem, İlim Yayma Cemiyeti’nin ulu bir çınar olduğunu belirterek, Türkiye’nin ilerlemesi ve gelişmesi için çalışmalar yapan ve birçok gencin yetişmesinde büyük payı olan cemiyetin bir ilim ve irfan yuvası olduğunu söyledi.

“Cemiyetlerin birinci vazifesi topluma ahlaklı, dürüst insanlar yetiştirmek”

Genel Kurul oylandıktan sonra kürsüye geçen Yılmaz Çiğdem şöyle konuştu; “İlim Yayma Cemiyeti 1951 yılında 68 kişi tarafından kuruldu ve bu günlere geldi. Biz cemiyetimizi kuran 68 kişiye ondan sonra bugüne ulaşmasına vesile olmuş emekleriyle, gayretleriyle tüm üyelerimize ve bunlardan rahmet-i rahmana kavuşmuş olan, bütün üyelerimize, çalışanlarımıza ve bağışçılarımıza dua ediyoruz. Şükranla, hayırla yad ediyoruz. Daha önce başkanlık yapan ve salonda katılım sağlayarak bizi onurlandıran Hasan Filiz, Necmi İbil Abimize, Mustafa Aydın Hocamıza, Vadettin Aktaş Abimize, Recep Kılıç Hocamıza ve bize görevi zor şartlarda en güzel şekilde teslim eden Ali Alemdar Abimize çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Doç. Dr. Recep Kılıç ve bir dönem görev yapan Ali Alemdar’a göstermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi taktim edildikten sonra, oturum başkanı İlim Yayma Cemiyeti Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mahmut Celal Terzi’nin oturumu kapatması ile süreç bitirildi.

Genel Kurul akabinde toplanan yeni yönetim kurulu aşağıdaki gibi teşekkül edildi:

Yılmaz Çiğdem (Başkan)
Ömer Faruk Aydın (Başkan Yardımcısı) (Eğitim)
Kadir Alagöz (Başkan Yardımcısı) (Kaynak Geliştime)
Yusuf Gökhan Erkan (Başkan Yardımcısı) (Tanıtım)
Mehmet Aydın (Sekreter)
Ertuğrul Kurşun
Süleyman Akyüzlü

Prof. Dr. Yusuf Çay
Hüseyin Pehlivanoğlu
Ali Oktar
Abdullah Eren
Seyit Sakallıoğlu
Muhammet Fatih Çoban
Eren Salih Aksu

Denetim Kurulu

Yusuf Gökdemir
Furkan Dayıoğlu
Selvet Karaoğlu

Bayram Koncuk
Abdülkadir Şen
Osman Eminler

AdminAdmin

YORUMLAR