Hendek Güncel
HV
04 EKİM Salı 22:02
Advert Advert Advert Advert Advert

JANDARMA OTO FARELERİNİ YAKALADI

Sümbüllü Mahallesinden çalınan araç, Çakallık Mahallesinde yol kontrolü yapan Jandarma Ekipleri tarafından durdurulunca oto fareleri kıskıvrak yakalandı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-06-2022 09:10
JANDARMA OTO FARELERİNİ YAKALADI

Alınan bilgilere göre, "Hendek İlçesi Sümbüllü Mahallesi’nde 16 KIU ** plakalı aracın çalındığının bildirilmesi üzerine olay yerinde yapılan inceleme ve araştırmada araç sahibi A.Ç. (77) isimli şahsın 16 KIU ** plakalı aracını 21.06.2022 günü evin önüne park ettiğini, aynı gün aracının anahtarının kaybolduğunu, aracının kapısını çilingir marifetiyle açtırarak içerisinden yedek anahtarını ve aracın tescil belgelerini aldığını, 22.06.2022 günü saat: 04.30’da aracını park ettiği yerde göremeyince ihbarda bulunduğunu belirtmesi üzerine meydana gelen oto hırsızlığı olayının fail ve failerini yakalaması amacıyla yapılan araştırma ve soruşturma neticesinde araç Çakallık Mahallesi sınırları içerisinde plakasız vaziyette görülmesi üzerine durdurulduğu öğrenildi.

Durdurulan aracın içinde 2 kişinin olduğu, şahısların yapılan kimlik sorgusunda S.Y. (30) ve M.Y.Ç. (18) isimli şahısların olduğu aracı S.Y. isimli şahsın çaldığı, M.Y.Ç. isimli şahsı gezmek için yanına aldığı Jandarma tarafından tespit edilmiş olup, araç çekici ile Hendek İlçe Jandarma Komutanlığına getirilerek A.Ç. isimli şahsa teslim edildi.

Olayla ilgili olarak, Hendek Nöbetçi C. Savcısına bilgi verildiği ve alınan talimatlar doğrultusunda da M.Y.Ç. isimli şahıs ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakıldığı, şüpheli S.Y. isimli şahıs gözaltına alınarak  23.06.2022 günü mevcutlu bir şekilde Hendek Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edileceği" ifade edildi.

Admin

AdminAdmin

YORUMLAR