Hendek Güncel
HV
04 EKİM Salı 21:54
Advert Advert Advert Advert Advert

Kablo hırsızlarını Jandarma yakaladı, Hakim de tutukladı

Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu hırsızları Jandarma tarafından yakalandı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-06-2022 19:07
Kablo hırsızlarını Jandarma yakaladı, Hakim de tutukladı

Alınan bilgilere göre, "Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında meydana gelen Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlık olayları ile ilgili olarak Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı ve JASAT dedektiflerince yapılan araştırma sonucunda;

28.05.2022 günü Yayalar Mahallesi Kuzey Marmara Otoyoluna ait Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlık olayının gerçekleştiği, çevrede yapılan güvenlik kamerası incelemesinde hırsızlık da kullanılan aracın eşkâli belirlenmiştir.

31.05.2022 günü araçın sahibi olan M.B, isimli şahıs Hendek İlçesi Puna Ortaköy Mahallesinde mukavemetsiz olarak yakalanmış olup, yapılan ön görüşmede olayı N.A. isimli şahıs ile birlikte gerçekleştirdiklerini beyan etmiştir.

Hendek Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek şüpheli N.A. ve M.B. isimli şahısların ikametlerinde arama kararı talimatı alınması üzerine; M.B. isimli şahsın Hendek Çayırbaşı mahallesinde ve N.A. isimli şahsın ikameti olan Hendek Puna Ortaköy Mahallesinde gecikmesinde sakında bulunan hal kapsamında arama gerçekleştirildiği, arama sonucunda; N.A. isimli şüpheli şahsın ikametinde mukavemetsiz olarak yakalandığı ve 2 adet kablo kesici makas bulunduğu, M.B. isimli şüpheli şahsın ise ikametinde herhangi bir suç unsuruna rastlanmamıştır.

Şüpheli iki şahsın Jandarmadaki işlemlerinin ardından 01 Haziran 2022 tarihinde mevcutlu olarak adliyeye sevk edildiği ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderildiği" ifade edildi.

Cemil Tekin

AdminAdmin

YORUMLAR